Plebiscyt – Najpopularniejszy Sportowiec, Trener, Wydarzenie sportowe 2015 roku.

1513

plebiscyt(2)

Rusza głosowanie w Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Wydarzenie Sportowe 2015 roku, który już po raz drugi odbędzie się w naszym mieście.

W ostatnim numerze Nasze Miasto Kętrzyn.pl (Nr 73 ) dostępny jest specjalny kupon, dzięki któremu mogą Państwo oddawać głosy w  II Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Wydarzenie sportowe 2015 roku. Głosowanie trwa od 7 stycznia do 20 lutego 2016r. Wypełnione kupony należy dostarczyć osobiście lub pocztą do redakcji Nasze Miasto Kętrzyn.pl (Informacja Turystyczna) Pl. Piłsudskiego 10/1, 11-400 Kętrzyn lub na obiekty MOSiR: Halę Widowiskowo-Sportową (ul. Kazimierza Wielkiego 12A) lub Halę Mistrzów (ul. Moniuszki 1). Wśród uczestników, którzy wzięły udział w plebiscycie rozlosowane zostaną nagrody o łącznej wartości 1000 zł!

UWAGA: Każda osoba biorąca udział w głosowaniu może wypełnić tylko jeden kupon.

Poniżej przedstawiamy listę nominacji w poszczególnych kategoriach.

NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC

Paweł Aleksandrowicz
Dyscyplina sportowa: piłka nożna
Zawodnik drużyny seniorów sekcji piłki nożnej KKS GRANICA Kętrzyn, ur. 02.12.1988 r. Z klubem związany od roku 2000, kiedy to rozpoczął w nim treningi. W czasie dotychczasowej kariery zawodniczej, za wyjątkiem sezonów 2009/2010 i 2010/2011, reprezentował Klub w rozgrywkach wszystkich kategorii wiekowych. W rozgrywkach sezonu 2014/2015 był czołowym zawodnikiem drużyny seniorów występującej w rozgrywkach IV ligi i w poważny sposób przyczynił się do zdobycia przez nią tytułu mistrzowskiego. Wziął udział w 24 meczach.

Damian Awtuch
Dyscyplina sportowa: piłka nożna
Zawodnik drużyny seniorów sekcji piłki nożnej KKS GRANICA Kętrzyn, ur. 13.05.1998 r. Wychowanek Klubu. Czołowy zawodnik drużyny juniorów młodszych, z którą w sezonie 2014/2015 zajął 2 miejsce w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej grupy I. Jeden z najmłodszych i bardziej utalentowanych zawodników drużyny seniorów występującej w rozgrywkach III ligi w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016.

Magdalena Chmielewska
Dyscyplina sportowa: kolarstwo górskie
Jestem mieszkanką Kętrzyna, mam 25 lat. Reprezentuję miasto Kętrzyn w całej Polsce, trenuję kolarstwo górskie wiele lat, moje ostatnie większe osiągnięcia to:I miejsce w Eliminacjach do Mistrzostw Polski Województwa Warmińsko- Mazurskiego w kolarstwie górskim maj 2015, I miejsce w Pucharze Polski w Kolarstwie Górskim Kielce sierpień 2015, II miejsce w Sk Bank Mazovia Marathon MTB na dystansie Mega Rawa Mazowiecka wrzesień 2015, I miejsce w Sk Bank Mazovia Marathon MTB  na dystansie Mega Kazimierz Dolny październik 2015.

Aleksandra Ciesielska
Dyscyplina sportowa: piłka siatkowa
Zawodniczka MKS MOSiR Kętrzyn. III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych, V miejsce w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek, powołana do kadry wojewódzkiej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, III miejsce w Turnieju Regionalnym Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, uczestniczka Campu dla Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, pierwsza siatkarka w historii Kętrzyna powołana do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szczyrku.

Tomasz Dajnowski
Dyscyplina sportowa: piłka nożna
Zawodnik drużyny seniorów sekcji piłki nożnej KKS GRANICA Kętrzyn, ur. 07.03.1990 r. Z KKS GRANICA związany od 2014 r. W rozgrywkach sezonu 2014/2015 był czołowym zawodnikiem drużyny seniorów występującej w rozgrywkach IV ligi i w poważny sposób przyczynił się do zdobycia przez nią tytułu mistrzowskiego. Wziął udział w 23 meczach, wyeliminowany z końcowej fazy rozgrywek w wyniku ciężkiej kontuzji, której skutki leczy do dnia dzisiejszego.

Karolina Demczuk
Dyscyplina sportowa: piłka siatkowa
Zawodniczka MKS MOSiR Kętrzyn. Osiągnięcia w sezonie 2014/2015: III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych, V miejsce w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek, powołana do kadry wojewódzkiej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, III miejsce w Turnieju Regionalnym Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Dawid Jaworski
Dyscyplina sportowa: rolki
Zawodnik UKS „Olimp” Kętrzyn. II – Zawodnik BlueBear TEAM CROPP Kętrzyn i SEBA POLAND w dyscyplinie freestyle slalom na rolkach, Aktualnie 15 zawodnik rankingu światowego WSSA, wielokrotny reprezentant Polski na zawodach europejskich i azjatyckich, Stypendysta Stypendium Sportowego Burmistrza Miasta Kętrzyn i Starosty Powiatu Kętrzyńskiego.

Wojciech Kowszuk
Dyscyplina sportowa: piła ręczna
Rozgrywający z MKS MOSiR Kętrzyn, kapitan drużyny. Członek szerokiej kadry reprezentacji Polski i reprezentacji województwa Warmińsko-mazurskiego rocznik 1999. Osiągnięcia sportowe w 2015 roku: – średnio w meczu zdobywa 10 bramek, II miejsce drużynyw XIX Festiwalu piłki ręcznej w Giżycku, IV miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski młodzików w Dąbrowie Białostockiej, III miejsce w lidze wojewódzkiej juniorów i juniorów młodszych, IV miejsce w XXXVIII Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku.

Aleksandra Łojko
Dyscyplina sportowa: taekwondo
Zdobyła złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwondo Olimpijskim kat. do 47 kg Puławy, złoty medal w Technicznych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych Puławy, brązowy medal na Turnieju Międzynarodowym.

Milena Łyszczarek
Dyscyplina sportowa: piłka siatkowa
Zawodniczka MKS MOSiR Kętrzyn. Osiągnięcia w sezonie 2014/2015: III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych, V miejsce w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek.

Sara Masiewicz
Dyscyplina sportowa: taekwondo
Zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim kat do 46kg Kętrzyn brązowy medal w Technicznych Mistrzostwach Polski w Taekwondo Olimpijskim Białystok, I miejsce w Międzynarodowym Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim kat. do 46 kg Krynica Zdrój. Członek kadry narodowej 2015r.

Mateusz Michałowski
Dyscyplina sportowa: piłka nożna
Zawodnik drużyny seniorów sekcji piłki nożnej KKS GRANICA Kętrzyn, ur. 22.02.1994 r. Wychowanek Klubu. W rozgrywkach sezonu 2014/2015 był czołowym zawodnikiem drużyny seniorów występującej w rozgrywkach IV ligi i w poważny sposób przyczynił się do zdobycia przez nią tytułu mistrzowskiego. Wziął udział w 12 meczach.

Mateusz Nowicki
Dyscyplina sportowa: koszykówka
III miejsce w Półfinale Mistrzostw Wokjewództwa w koszykówce chłopców Rozgrywek SZS – 29.04.15r. w Kętrzynie, VIII miejsce w Finale Ogólnopolskim Orlik Basketmania w koszykówce – 14.06.15r. w Radomiu (z zespołem).

Dominik Pałasz
Dyscyplina sportowa: – piłka ręczna
Rozgrywający z MKS MOSiR Kętrzyn, zawodnik reprezentacji województwa Warmińsko-mazurskiego rocznik 1999. Osiągnięcia sportowe w 2015 roku:- III miejsce w lidze wojewódzkiej juniorów i juniorów młodszych,- średnio w meczu zdobywa 10 bramek,- II miejsce drużynyw XIX Festiwalu piłki ręcznej w Giżycku,- IV miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski młodzików w Dąbrowie Białostockiej,- III miejsce w lidze wojewódzkiej juniorów i juniorów młodszych- IV miejsce w XXXVIII Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku.

Mateusz Predko
Dyscyplina sportowa: koszykówka
III miejsce w Półfinale Mistrzostw Wokjewództwa w koszykówce chłopców Rozgrywek SZS – 29.04.15r. w Kętrzynie, VIII miejsce w Finale Ogólnopolskim Orlik Basketmania w koszykówce – 14.06.15r. w Radomiu (z zespołem).

Szymon Pupel
Dyscyplina sportowa: – tenis stołowy
Zawodnik UKS Olimp Kętrzyn rocznik 2004 . Sezon 2014/2015 wicemistrz województwa w deblu kat. żak, 2014/2015 wicemistrz województwa w mikście kat. żak ,Sezon 2014/2015 debiut w III Lidze tenisa stołowego ( jako najmłodszy zawodnik ).

Kacper Rałowiec
Dyscyplina sportowa: piłka nożna
Zawodnik drużyny seniorów sekcji piłki nożnej KKS GRANICA Kętrzyn, ur. 29.05.1994 r. Wychowanek Klubu. W rozgrywkach sezonu 2014/2015 był czołowym zawodnikiem drużyny seniorów występującej w rozgrywkach IV ligi i w poważny sposób przyczynił się do zdobycia przez nią tytułu mistrzowskiego. Wziął udział w 24 meczach.

Jarosław Rutkowski
Dyscyplina sportowa: podnoszenie ciężarów i tenis ziemny
W tym roku zajął pierwsze miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. W węgorzewskiej lidze tenisa ziemnego zajął wysokie, piąte miejsce.

Patryk Siedlecki
Dyscyplina sportowa: koszykówka
III miejsce w Półfinale Mistrzostw Województwa w koszykówce chłopców Rozgrywek SZS – 29.04.15r. w Kętrzynie, VIII miejsce w Finale Ogólnopolskim Orlik Basketmania w koszykówce – 14.06.15r. w Radomiu (z zespołem).

Michał Sulinowski
Dyscyplina sportowa: rolki
Zawodnik BlueBear TEAM CROPP Kętrzyn i SEBA INTERNATIONAL w dyscyplinie freestyle slalom na rolkach, Aktualnie piąty zawodnik rankingu światowego WSSA, Wicemistrz Świata w kategorii classic pair wraz z Klaudią Hartmanis, 29-krotny reprezentant Polski na zawodach europejskich i azjatyckich, Trzykrotny stypendysta Stypendium Ministra Edukacji Narodowej Stypendysta Stypendium Sportowego Burmistrza Miasta Kętrzyn i Starosty Powiatu Kętrzyńskiego. Autor wielu filmów promujących jazdę artystyczną na rolkach.

Marek Traut
Dyscyplina sportowa: piłka nożna
Zawodnik drużyny seniorów sekcji piłki nożnej KKS GRANICA Kętrzyn, ur. 17.03.1993 r. Wychowanek Klubu. W rozgrywkach sezonu 2014/2015 był czołowym zawodnikiem drużyny seniorów występującej w rozgrywkach IV ligi i w poważny sposób przyczynił się do zdobycia przez nią tytułu mistrzowskiego. Wziął udział w 29 meczach.

Artur Trumiński
Dyscyplina sportowa: taekwondo
Złoty medal Mistrzostw Polski Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim kat do 87 kg w Kętrzynie, I miejsce w Pucharze Polski w Taekwondo Olimpijskim w Bydgoszczy kat pow. 87 kg. Członek kadry narodowej w 2015r.

Maciej Wójcik
Dyscyplina sportowa: piłka ręczna
Prawoskrzydłowy z MKS MOSiR Kętrzyn, zawodnik reprezentacji województwa Warmińsko-mazurskiego rocznik 1999. Osiągnięcia sportowe w 2015 roku:- III miejsce w lidze wojewódzkiej juniorów i juniorów młodszych,- średnio w meczu zdobywa 10 bramek, – II miejsce drużynyw XIX Festiwalu piłki ręcznej w Giżycku,- IV miejsce w ćwierćfinale mistrzostw Polski młodzików w Dąbrowie Białostockiej,- III miejsce w lidze wojewódzkiej juniorów i juniorów młodszych- IV miejsce w XXXVIII Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku.

Patryk Zwada
Dyscyplina sportowa: zapasy
Zawodnik UKS „Olimp” Kętrzyn. II miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach styl wolny -21.06.15r.

NAJPOPULARNIEJSZY TRENER

Joanna Potraffke
Dyscyplina sportowa: koszykówka
Trener UKS „Olimp” Kętrzyn.  II miejsce w Turnieju Koszykówki Chłopców „Powitanie Wiosny” – 20.03.15r. w Olsztynie, III miejsce w Półfinale Mistrzostw Wokjewództwa w koszykówce chłopców Rozgrywek SZS – 29.04.15r. w Kętrzynie, III miejsce w IV Międzynarodowym Festiwalu Koszykówki – 29.05.15r. w Wilkasach, VIII miejsce w Finale Ogólnopolskim Orlik Basketmania w koszykówce – 14.06.15r. w Radomiu.

Agnieszka Preweda
Dyscyplina sportowa: piłka siatkowa
Trener piłki siatkowej dziewcząt, nauczyciel w Siatkarskim Ośrodku Szkolnym przy Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II. Osiągnięcia: III miejsce w Powiatowym Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych, V miejsce w Lidze Wojewódzkiej Młodziczek. Trener kadry wojewódzkiej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, III miejsce w Turnieju Regionalnym Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Trener kardy wojewódzkiej TNO młodziczek. Trener na Campie dla Talentów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Nagroda Siatkarskich Ośrodków Szkolnych „Gawełek 2015” dla nauczyciela Akademii S.O.S. za udział w akcjach, realizację zadań, szkolenie. Koordynator Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Kętrzynie.

Jerzy Pruszyński
Dyscyplina sportowa: rolki
Założyciel sekcji UKS OLIMP BlueBear TEAM CROPP Kętrzyn w dyscyplinie freestyle slalom na rolkach, Instruktor jazdy na rolkach Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, Menadżer Reprezentacji Reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Włochy 2015. Popularyzator i pasjonat jazdy na rolkach. Organizator wielu imprez promujących ruch, rekreację, rywalizację sportową na rolkach, Prezes UKS OLIMP Kętrzyn.

Kamil Roksela
Dyscyplina sportowa: piłka ręczna
Magister wychowania fizycznego trener piłki ręcznej chłopców, trenujący grupę młodzików i dzieci. Osiągnięcia sportowe: prowadzona przez niego grupa młodzików w rozgrywkach ligi wojewódzkiej młodzików zajęła V miejsce, w towarzyskich turniejach piłki ręcznej drużyny zajęły następujące lokaty:- w III Ogólnopolskim turnieju pod Patronatem burmistrza miasta Kętrzyn – II miejsce,- w IV Pomorskim Festiwalu piłki ręcznej w Nowej Karczmie VI miejsce,- w Turnieju o Puchar Burmistrza miasta Bartoszyc – VI miejsce. Sport szkolny.

Jarosław Rusiecki
Dyscyplina sportowa: zapasy
trener UKS „Olimp” Kętrzyn.  II miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach styl wolny – 21.06.15r.(zawodnik Patryk Zwada), 4 osoby się zakwalifikowały, III miejsce na Międzynarodowym Turnieju Młodzików o Puchar Warmii i Mazur (zawodnik Paweł Mucha).

Tadeusz Snopek
Dyscyplina sportowa: taekwondo
Od 25 lat trener Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo ,,TYGRYS”. Prezes Warmińsko–Mazurskiego Okręgowego Związku Taekwondo Olimpijskiego 2015r. zawodnicy wywalczyli: 1 medal złoty ,2 medale srebrny, 1 brązowy w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, 3 złote, 1 srebrny ,1 brązowy w Mistrzostw Polski Juniorów, 4 złote, 2 brązowe w Międzynarodowych Pucharach w Taekwondo Olimpijskim.

Piotr Sopyła
Dyscyplina sportowa: piłka nożna
Urodzony 25 grudnia 1981 r. w Kętrzynie. Magister wychowania fizycznego i trener II klasy w specjalności piłka nożna. Wychowanek KKS GRANICA, związany z Klubem od roku 1991, w którym przeszedł wszystkie szczeble zawodniczej drogi. Jako trener rozpoczął pracę w roku 2004. W sezonie 2014/2015 wraz z drużyną juniorów młodszych występującą w rozgrywkach II ligi wojewódzkiej grupa 1 zajął drugie miejsce (z takim samym dorobkiem punktowym co jej zwycięzca). W rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 prowadzone przez niego drużyny juniorów i młodzików zajmują czołowe miejsca w rozgrywkach. Juniorzy plasują się na drugim miejscu w grupie pierwszej II ligi wojewódzkiej juniorów; młodzicy wywalczyli awans kolejnej, IV fazy rozgrywek i znaleźli się w gronie 28 najlepszych drużyn województwa na 103 biorące udział w rozgrywkach).

Cezary Tyszka
Dyscyplina sportowa: piłka ręczna
Krótka charakterystyka (osiągnięcia z 2015 r.): Trener Tyszka Cezary – magister wychowania fizycznego, trener II klasy. Prowadził drużynę juniorów i juniorów młodszych, które w rozgrywkach ligi wojewódzkiej zajęły III miejsce. Jego wychowankowie zostali powołani do reprezentacji Polski Wojciech Kowszuk, Dominik Pałasz, Maciej Wójcik i Maciej Siewruk do reprezentacji województwa Warmińsko-mazurskiego rocznik 1999. Osiągnięcia sportowe w 2015 roku:- II miejsce drużyny w XIX Festiwalu piłki ręcznej w Giżycku,- IV miejsce  w ćwierćfinale mistrzostw Polski młodzików w Dąbrowie Białostockiej,- III miejsce w lidze wojewódzkiej juniorów i juniorów młodszych- IV miejsce w XXXVIII Listopadowym Turnieju Piłki Ręcznej w Gdańsku.

WYDARZENIE SPORTOWE 2015 ROKU

Finał Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej, Kętrzyn 2015

Finał Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim, Kętrzyn 27-28 czerwca 2015r.

Mistrzostwa Wschodnioeuropejskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii mężczyzn do lat 17 (EEVZA U-17 Men Championship)

I miejsce drużyny seniorów Kętrzyńskiego Klubu Sportowego GRANICA w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2014/2015..