Kętrzynianie z medalami Mistrzostw Polski

1600

W dniach 20 – 21 luty w Bałtyckim Centrum Bilardowym w Kętrzynie odbyło się bilardowe Grand Prix Polski – Brześć Słomka Ptysiowa – Pol Tour 2016 oraz Mistrzostwa Polski w Karambol. W zawodach startowali również zawodnicy z Kętrzyna. Największy sukces odnieśli nasi reprezentanci w kategorii karambol. Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski wywalczyć Dawid Tonojan (MOSiR Kętrzyn), natomiast Damian Ejmont zakończył zawody z brązowym medalem. Złoto zdobył Konrad Juszczyszyn (ERG Bieruń Folie).

Takiego szczęścia zabrakło niestety naszym zawodnikom w rozgrywkach Grand Prix Polski – Brześć Słomka Ptysiowa – Pol Tour 2016 w 9 bil. Najwyżej doszedł Dawid Tonojan (MOSiR Kętrzyn), który w 1/8 finału przegrał z późniejszym Wicemistrzem Krystianem Piekarskim (Metal Fach LP Sokółka) 4:6. Na etapie 1/16 finału swój udział w rozgrywkach zakończył Damian Ejmont, przegrywając z Tomaszem Bąkiem (Break Kraków). Zwycięzcą Grand Prix został Michał Turkowski (Nosan Kielce), który w finale pokonał Krystiana Piekarskiego (Metal Fach LP Sokółka) 6:1. Brązowe medale zdobyli Andrzej Winogradow (Green Club Gdańsk) oraz Mariusz Skoneczny (Duet Tomaszów Maz.). Ciekawostką jest fakt, że Michał Turkowski podczas całych zawodów przegrał tylko jeden mecz, w rozgrywkach grupowych ulegając Damianowi Tonojan 3:6.