Dzień Kobiet na sportowo

1593

Międzynarodowy dzień kobiet co prawda obchodzimy 8 marca jednak w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kętrzynie trwał on przez cały weekend 5-6.03. W czasie naszych sportowych obchodów dla Pań przygotowaliśmy szereg imprez:

Dzień Kobiet z Fitness – 5 marca

Pierwszy maraton fitness z okazji Święta Kobiet odbył się rok temu. Impreza cieszyła się tak sporym zainteresowaniem, że nasi instruktorzy postanowili przygotować również tegoroczną edycję. W bezpłatnej imprezie wzięło udział ponad 30 Pań, które wykonały treningi obwodowe i pilates.

Turniej Tenisowy Pań – 5 marca

Obchody Dnia Kobiet rozpoczęły sezon tenisowy na Kortach Miejskich przy ul. Szpitalnej. Do tenisowej zabawy stawiło się osiem zawodniczek z Kętrzyna, które w miłej i sportowej atmosferze rozegrały turniej w systemie „każdy na każdego”. Tego dnia nie ważne były wyniki tylko dobra zabawa w związku z czym każda z Pań zdobyła pierwsze miejsce.

Turniej Piłki Siatkowej z Okazji Dnia Kobiet – 6 marca

Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Chęć udziału zgłosiło aż 12 drużyn z województwa Warmińsko-Mazurskiego i nie tylko, ponieważ swoją obecnością zaszczyciła nas również drużyna Miód Malina z Gdańska. Każda z drużyn rozegrała po cztery mecze, dzięki czemu został wyłoniony zwycięzca turnieju. Mecze były bardzo zacięte, poziom sportowy bardzo wysoki, którym nie po wstydziła by się II liga. Mecze finałowe bardzo często kończyły się dopiero w tie-breaku, po walce do końca, o każdy punkt. Na zakończenie turnieju oprócz uhonorowania zwycięzców i najlepszych zawodniczek z każdej drużyny, każda z Pań otrzymała symbolicznego tulipana z rąk Zastępcy Burmistrza Miasta Kętrzyn, pana Damiana Nietrzeby.

Końcowa kolejność turnieju:

 1. Miód Malina Gdańsk
 2. Szczytno
 3. Olsztyn
 4. Al-Med. Bartoszyce
 5. Bartoszki
 6. KS Masuria-Volley Giżycko
 7. ATUT Mrągowo
 8. Orneta
 9. GALA Barczewo
 10. Extream Team Kętrzyn
 11. Kętrzyn
 12. Absolwentki Kętrzyn

Gratulujemy wszystkim Paniom sportowej walki w duchu fair-play. Dziękujemy za udział w zaproponowanych przez nas imprezach i oczywiście zapraszamy za rok na kolejne spędzenie Waszego święta z MOSiR Kętrzyn.