Kętrzynianie na Międzynarodowym Turnieju w Łebie

1876

Przez cztery dni (03-06.III.2016) w Łebie odbywał się XVIII Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej Kadetek i Kadetów. W turnieju wzięło udział 36 zespołów – 20 drużyn żeńskich i 16 drużyn męskich w tym ENERGA MKS MOSiR Kętrzyn. W zmaganiach wzięło udział ponad 800 uczestników z kraju i zagranicy ( reprezentacja Słowacji).
W związku z tym, iż klub MKS MOSiR Kętrzyn zamierza od nowego sezonu siatkarskiego brać udział w rozgrywkach ligowych , wyjazd do Łeby potraktowaliśmy jako lekcję szkoleniową. Podpatrywaliśmy inne zespoły jak radzą sobie na boisku, jaki poziom reprezentują koledzy z innych miast. My zaś poprzez granie doskonalimy współpracę w zespole, oceniamy postępy w konfrontacji z przeciwnikiem. Zabrakło trochę szczęścia, aby zagrać o miejsca 8-12 i na więcej chyba na tą chwilę nie byłoby nas stać. Ostatecznie zajęliśmy 14 m-ce. Mimo, że zaczęliśmy trenować od niedawna bo zaledwie pół roku minęło jak powstała grupa, chcemy dalej trenować podejmować wyzwania i zwyciężać. …Początki zawsze są trudne zwłaszcza gdy więcej jest porażek. ….przychodzi taki moment załamania, brak wiary w to co się robi…ale nie wolno się poddawać… przyjdzie czas kiedy i nam zaświeci słońce..
Wśród kadetów 1 m-ce zajął SPS Lembork woj.pomorskie, u dziewcząt 1 m-ce Strzelno woj.kujawsko-pomoreskie.
W imieniu swoim i zawodników pragniemy podziękować sponsorom ENERGA SA oraz panu Andrzejowi Malickiemu prezesowi PHILIPS Lighting Poland za wsparcie finansowe, dzięki któremu klub MKS MOSiR Kętrzyn mógł brać udział w tak prestiżowym turnieju.
Skład drużyny: Karol Połoński, Michał Wojtkiewicz, Patryk Czapliński, Mateusz Batyra, Korol Markowski, Franek Wyszomirski, Kuba Makowski, Wiktor Ulkowski, Kuba Gabryszak, Kamil Skabara, Kacper Bieniek.