Kętrzyn Cup 2016

2305

Dnia 19.03.2016r. w Hali Mistrzów w Kętrzynie odbył się Turniej Koszykówki Mężczyzn „Kętrzyn Cup”. Do rozgrywek przystąpiło 6 drużyn: po dwie z Bartoszyc, Iławy i Kętrzyna. Rozlosowano po 3 zespoły do dwóch grup (w każdej grupie znalazł się jeden zespół z każdego miasta).
Mecze w grupach rozegrano systemem „każdy z każdym” i zespoły, które zajęły 3 miejsca w swoich grupach walczyły o miejsce V, te zajmujące miejsca drugie grały o miejsce III a zwycięzcy grup rywalizowali o miejsce I.
Organizatorzy: MOSiR Kętrzyn, „Niedźwiedzie” Kętrzyn i UKS ”Olimp” Kętrzyn.

UKS „Olimp” Kętrzyn – Maksymilian Cieślak

Najskuteczniejszym zawodnikiem całego turnieju został Jacek Markowski z zespołu Iława Martho Team, MVP – zawodnik Łukasz Suchłabowicz z zespołu Bartoszyce I a najwszechstronniejszym zawodnikiem Andrzej Tytman z zespołu „Niedźwiedzie” Kętrzyn.
Rozegrano Konkurs Wsadów, którego zwycięzcą został Radosław Butrykiewicz z zespołu Iława Martho Team a Konkurs Rzutu za 3 pkt wygrał Jarosław Olejnik z zespołu „Niedźwiedzie” Kętrzyn.