Przegrana Na Inaugurację Rundy Rewanżowej Granica Kętrzyn – Huragan Morąg 0:3

1813

Po blisko czterech miesiącach przerwy, w minioną sobotę 12 marca, na boiska piłkarskie powrócili III-ligowcy. Niestety, w pierwszym rewanżowym meczu rudny wiosennej Granica Kętrzyn na własnym boisku doznała porażki 0:3 z czwartym zespołem ligi Huraganem Morąg. Mecz na boisku przy ul. Bydgoskiej został rozegrany bez udziału publiczności. Był to efekt kary nałożonej na klub przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Już od pierwszego gwizdka sędziego dało się zauważyć, że piłkarze z Morąga będą dominować na boisku. W drugiej minucie spotkania Paweł Galik po precyzyjnie wykonanym rzucie rożnym umieścił piłkę w siatce biało-niebiesko-zielonych. Ta bramka niewątpliwie miała istotny wpływ na dalszy przebieg gry, a w 14. minucie spotkania, kiedy do bramki kętrzynian celnie trafił Daniel Mlonek, ostateczny wynik spotkania stał się jasny. Co prawda, po stracie drugiego gola nasi piłkarze odzyskali wigor i do 81. minuty meczu, a więc do straty trzeciego gola (strzelec Daniel Chyliński) starali się toczyć z Huraganem w miarę równorzędny pojedynek, jednak ich ataki kończyły się w środkowej strefie boiska. I tu właśnie najbardziej widoczna była różnica w umiejętnościach piłkarzy obu zespołów. Wystarczy tylko dodać, że w całym spotkaniu nasi zawodnicy oddali zaledwie kilka strzałów (w większości niecelnych) na bramkę przeciwnika podczas gdy piłkarze z Morąga około trzydziestu. To, że ostateczny wynik brzmiał tylko 0:3, to niewątpliwa zasługa bardzo dobrze spisującego się bramkarza Granicy   Mateusza Papilińskiego, który kilkakrotnie będąc w sytuacji sam na sam z rywalem wychodził z tych pojedynków zwycięsko.

Zapewne pierwsza przegrana nie świadczy o ambicjach zawodników Granicy, której naszym piłkarzom zapewne nie brakuje. Czy tak rzeczywiście jest, czas pokaże. Pewnym natomiast jest, że w następnym sezonie – po reorganizacji III ligi – biało-niebiesko – zieloni grać będą wspólnie z MKS-Korsze i najprawdopodobniej Orlętami Reszel w IV lidze. Jest zatem czas na szlifowanie i doskonalenie umiejętności młodego zespołu biało-niebiesko-zielonych.

Najbliższe spotkanie Granica rozegra 19 marca z Wissą Szczuczyn na wyjeździe, natomiast na boisku przy ul. Bydgoskiej nasi piłkarze rozegrają mecz ligowy 25 marca z Olimpią Elbląg. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15.30.