AZS UWM Olsztyn zwycięża w Turnieju Kadetów o puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn

1952

23 kwietnia 2016 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Kazimierza Wielkiego odbył się Turniej Piłki Siatkowej Kadetów o puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn.

Do Kętrzyna zjechały takie zespoły jak: MOS WOLA Warszawa, OMEGA Mrągowo, AZS UWM Olszyn, UKS ABSOLWENT Olsztyn.

Inicjatorem turnieju była Mariola Piórkowska z MKS MOSiR Kętrzyn, która przy wsparciu Burmistrza Miasta Kętrzyn  Krzysztofa Hećmana i Dyrektor MOSiR-u Emilii Kaczmarek mogła przeprowadzić zawody na wysokim poziomie. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym do trzech setów bez względu na wynik. Już po pierwszych meczach podopieczni trenera Andrzeja Stankiewicza z AZS UWM Olsztyn wyszli na prowadzenie. Przez cały turniej nie stracili seta, zajmując bezapelacyjnie 1 m-ce. Zaciętą walkę o 2 m-ce stoczyli Warszawiacy, pokonując kolegów z Mrągowa. Za nimi uplasował się UKS Absolwent Olsztyn i gospodarze z MKS MOSiR Kętrzyn.

Najlepszym atakującym został Dawid Sokołowski z AZS UWM Olsztyn, najlepszym rozgrywającym Mikołaj Karkowski z Warszawy. Statuetkę najlepszego przyjmującego otrzymał Karol Wachowiak z Mrągowa.

Każdy trener zespołu wyłonił również najlepszego zawodnika drużyny, zostali nimi: Dawid Śliwiński (AZS UWM Olsztyn), Kacper Graczyk (Mrągowo), Piotr Szlęzak ( Warszawa), Marceli Antończyk ( UKS Absolwent Olsztyn) i z MKS MOSiR Kętrzyn Mateusz Batyra i Karol Połoński.

Oprócz kadetów swoje mecze rozegrali również młodzicy z: MKS MOSiR Kętrzyn, MOS Woli Warszawy, MUKS Omega Mrągowa i gościnnie S.O.S z Kętrzyna. Kętrzyńska drużyna przez nieuwagę straciła seta z Warszawą, który zadecydował o II miejscu MKS MOSiR Kętrzyn w turnieju. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentacja Mrągowa.

W tej kategorii wyróżnieni zostali: Kamila Pietuszyńska (S.O.S Kętrzyn), Gracjan Sucharski i Mateusz +Kolasa z Warszawy, Dawid Wejkuć i Mateusz Sawicz z Mrągowa, Szymon BłaszczakSeba i Klaudiusz Cichecki-Cichy z MKS Kętrzyn.

Nagrody rzeczowe dla zawodników ufundował Andrzej Malicki – prezes Philips Lighting Poland.