Pozostały tylko marzenia…

1750

W dniach 21-23 kwietnia br. piłkarze ręczni MKS MOSiR pod wodzą Cezarego Tyszki rozegrali w Łodzi  turniej o wejście do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorów młodszych z Anilaną Łódź, Bursą Puławy i Energetykiem Gryfino. Niestety mimo dobrej postawy zajęliśmy w nim trzecie miejsce i odpadliśmy gry. Już w pierwszym meczu z gospodarzami turnieju Anilaną pozbawiono nas złudzeń, kto zajmie drugie miejsce. Grając i oglądając mecz przypomniały nam się mistrzostwa świata w Katarze i role jaką odegrali w nich sędziowie. Wystarczy tylko wspomnieć 10 rzutów karnych, wiele dziwnych wykluczeń naszych zawodników, fauli których nie było, itp. W sumie przegraliśmy mecz 36 : 22 (14 :11). W drugim dniu Bursa Puławy wygrywa z Anilaną 33 : 25, a w trzecim dniu my wygrywamy z Bursą, czy to nie dziwne? Ale taka jest piłka ręczna, ile par sędziowskich tyle interpretacji jednej sytuacji na boisku. Szkoda tylko, że to nam się musiało przydarzyć.

W turnieju bramki dla naszego zespołu zdobyli:  Kowszuk Wojciech(37), Tymoszuk Sławomir (0), Guźniczak Jan(6), Marcinkiewicz Maciej (2), Pałasz Dominik (18), Siewruk Maciej (8), Kręciewski Krystian (8), Wójcik Maciej(10), Chudyński Radosław(0)  oraz bramkarze Gryczka Maciej i Niewiadomski Kacper.

Końcowa tabela turnieju:

  1. Bursa Puławy  3   4   98  :  84
  2. Anilana Łódź                   3   4    90  : 63
  3. MKS MOSiR Kętrzyn 3   3    89  : 102
  4. Energetyk Gryfino 3 1    68  :  99

Najlepszym strzelcem turnieju został Wojciech Kowszuk z 37 bramkami.  Poza tym z przykrością muszę napisać, że zorganizowany turniej o wejście do ćwierćfinału Mistrzostw Polski to profanacja organizacji. Nie było w nim ani otwarcia, ani zakończenia, nikt nie podziękował zawodnikom, ani trenerom za udział, kibiców praktycznie brak. Ponadto nikt nie otrzymał pucharu i dyplomu za uczestnictwo i zajęte miejsce nie mówiąc o nagrodach indywidualnych. Organizatorów wielkiego miasta powinniśmy zaprosić do Kętrzyna, aby zobaczyli jak to się robi ? Szkoda tylko,  że Związek Piłki Ręcznej w Polsce daje organizację takiego turnieju ludziom,  którym jak widać na organizacji nie zależy.

Tym samym był to już ostatni występ juniorów młodszych MKS MOSiR w tym sezonie, szkoda tylko, że to się tak zakończyło.  Z naszej strony chcemy bardzo podziękować tym, którzy nas wspierają, a w szczególności Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Hećmanowi i jego Zastępcy Damianowi Nietrzebie, Panu Andrzejowi Malickiemu Prezesowi PHILIPS Lighting Poland S.A., Pani Wiesławie Szychowskiej z Centrum Ubezpieczeń, Pani Dyrektor MOSiR Emilii Kaczmarek oraz podległym jej pracownikom za cierpliwość i wyrozumiałość, Spółdzielni Inwalidów „WULKAN”. Dziękujemy również rodzicom, którzy na co dzień nas wspierają i dzielnie znoszą nas oraz wybryki swoich synów. Do współpracy zapraszamy także innych,  którzy chcą, aby do Kętrzyna wróciła piłka ręczna na dobrym seniorskim poziomie, gdyż od nowego sezonu sportowego chcemy zgłosić drużynę MKS MOSiR Kętrzyn do III ligi. Serdecznie dziękujemy kibicom, którzy w komplecie zjawili się na trybunach, a to co zobaczyli to przedsmak ligowej piłki ręcznej.