Orlik Volleymania

1360

19 maja o godzinie 9.30 na Orliku przy Gimnazjum nr 2 odbędzie się Orlik Volleymania!

To już szósta edycja ogólnopolskiego turnieju ORLIK Volleymania. Rozgrywki organizowane są od 2011 roku na kompleksach wielofunkcyjnych „Orlik”, wybudowanych w ramach programu „Moje boisko – Orlik 2012”. Organizatorami rozgrywek są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Siatkowej. Projekt finansowany jest z budżetu państwa.

Szósta edycja turnieju organizowana w 2016 roku swoim zasięgiem obejmie szesnaście województw na terenie całej Polski. Zawodnicy i zawodniczki będą rywalizować podczas turniejów na 96 Orlikach.

Turniej „Orlik Volleymania” rozgrywany będzie w terminie od 1 maja do 22 czerwca br. W rozgrywkach będą mogły uczestniczyć reprezentacja Szkół Podstawowych, Uczniowskich Klubów Sportowych oraz drużyny utworzone przez społeczności lokalne i organizacje pracujące z dziećmi i młodzieżą. W turnieju mogą uczestniczyć dziewczynki i chłopcy z rocznika 2002 i młodsze.

Turniej organizowany będzie w trzech etapach. Eliminacje rozegrane będą w od 1 maja br., finały makroregionów w terminie od 2 do 17 czerwca br. Rozgrywki zakończy finał ogólnopolski, który zostanie rozegrany 20-22 czerwca 2016 roku.

Ideą projektu jest promowanie wśród dzieci i młodzieży sportowej aktywności, zasad fair play, aktywizacja lokalnych społeczności oraz zachęta do wspólnego organizowania różnych działań sportowych na obiektach wybudowanych w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012”.