IV OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ PIŁKI RĘCZNEJ

2297

W dniach 17-19.06.2016r., w kętrzyńskiej Hali Mistrzów Świata z 2014 roku, przy Szkole Podstawowej nr 4 odbywał się IV Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar Burmistrza Miasta Kętrzyn. Obok naszego zespołu MKS MOSiR Kętrzyn udział w turnieju wzięły dwa zespoły z Warszawy:  Wilanowia I i II, NIKE Ciechanów, MDK Bartoszyce i Szczypiorniak Olsztyn.

Zespoły grały systemem każdy z każdym, dwa razy po 15 min., a rywalizacja o zwycięstwo w turnieju trwała do ostatniego spotkania. W meczu o I miejsce spotkały się sąsiedzi zza miedzy MDK Bartoszyce i MKS MOSiR Kętrzyn. Po bardzo wyrównanej walce wygrali goście z Bartoszyc 10 : 7 (6:4).

Dzięki licznym sponsorom nie zabrakło licznych atrakcji i nagród dla zawodników biorących udział w zawodach. Serdecznie  chcemy podziękować Panu Burmistrzowi Miasta Krzysztofowi Hećmanowi i jego zastępcy Damianowi Nietrzebie, oraz pracownikom MOSiR Kętrzyn z panią Dyrektor Emilią Kaczmarek na czele, Panu Andrzejowi Malickiemu Prezesowi Philips , Hurtownii Materiałów Budowlanych „Kwartet”, Firmie Orange”, Spółdzielni Pracy Produkcyjno-Handlowej –„ MAJONEZY” Kętrzyn, Firmie „Randstad Polska”, Bronisławowi Goździewskiemu, Pani Dyr. Marioli Matyjasek i jej pracownikom, a szczególnie zespołowi z kuchni.  Dziękujemy również bardzo gorąco rodzicom naszego zespołu, a w szczególności mamom, które bardzo nam pomogły w organizacji i realizacji całego turnieju. Dziękujemy również zespołowi juniorów młodszych MKS MOSiR  za pomoc w przygotowaniu i prowadzenia turnieju. Dziękujemy również kibicom, którzy w komplecie zajęli miejsca na trybunach.

W klasyfikacji końcowej z kompletem zwycięstw na pierwszym miejscu stanął zespół z Bartoszyc, drugie miejsce przypadło naszym chłopcom z  MKS MOSiR Kętrzyn z jedną porażką na koncie. Dalsze miejsca zajęły:

III. Wilanowia I Warszawa;

IV. NIKE Ciechanów;

V. Wilanowia II Warszawa

VI. Szczypiorniak Olsztyn.

Najlepszym zawodnikiem turnieju MVP wybrano Lewczyka Filipa z MKS MOSiR Kętrzyn, tytuł najlepszego strzelca zdobył Tokarz Jakub z 25 trafieniami, a najlepszym bramkarzem został Łuczkowski Piotr obaj z Bartoszyc. Najlepszymi zawodnikami w poszczególnych zespołach zostali: Janowicz Piotr z Bartoszyc, Kiełdanowicz Olaf z Kętrzyna, Baranowski Gabriel  Wilanowia I, Sarnowski Jakub z Ciechanowa, Majszyk Marek Wilanowia II, Ziejewski Dominik z Olsztyna.

Zespół MKS MOSiR pod wodzą trenerów Kamila Rokseli i Sławomira Tymoszuka wystąpił w następującym składzie:  Bielak Julian, Czepułkowski Piotr, Jadowski Dominik, Kasialis Grzegorz, Kaszuba Adrian, Kiełczykowski Kornel, Tymoszuk Oskar, Dymański Damian, Lewczyk Filip, Lewczyk Piotr, Lewczyk Paweł, Onoszko Kamil, Sugier Maciej, Tunkiewicz Łukasz, Zalewski Oliwier, Zemła Maciej, Kiełdanowicz Olaf, Kędzierski Leon, Żyszkiewicz Krzysztof, Lewczyk Piotr i Roksela Hubert.