Za nami 2 Kętrzyński Rajd Rowerowy z MOSiR-em

2093

W dniu 01.10.2016 r. odbył się 2 Kętrzyński Rajd Rowerowy z MOSIREM.
Głównym organizatorem rajdu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, a współorganizatorem Klub Turystyki Rowerowej RASTEN w Kętrzynie.

O godzinie 10.00 uczestnicy rajdu spotkali się przed Kompleksem Rekreacyjno-Sportowym KĘTRZYNIANKA. Na wstępie Prezes Klubu Turystyki Rowerowej RASTEN Adam Śnieżko oraz Pani Ewelina Lewandowska z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie przedstawili przebieg trasy dzisiejszego rajdu oraz omówili sprawy organizacyjne i warunki bezpieczeństwa.

Rowerzyści zostali podzieleni na dwie grupy i ruszyli w trasę.

Pierwszym etapem rajdu był przejazd do miejscowości Pudwągi, gdzie był po krótkim odpoczynku skręciliśmy w kierunku miejscowości Siemki, a następnie pojechaliśmy drogą szutrową do miejscowości Klewno i dalej do punktu końcowego naszego pierwszego etapu – Zamku w Reszlu. W Reszlu główny organizator rajdu MOSIR zapewnił uczestnikom bezpłatne wejściówki na teren Zamku, gdzie mieliśmy możliwość wejścia na wieżę zamkową z której rozciąga się przepiękny widok na miejscowość i okolicę. Po zwiedzeniu Zamku, organizator rajdu MOSIR wręczył wszystkim uczestnikom dzisiejszego rajdu drobne upominki. Dodatkowo najmłodszy uczestnik dzisiejszego rajdu otrzymał z rąk organizatora dyplom i nagrodę.

Kolejnym etapem rajdu był przejazd do Św. Lipki, gdzie zrobiliśmy sobie dłuższy postój. Po odpoczynku ruszyliśmy dalej w kierunku miejscowości Bezławki, gdzie mieliśmy okazję zwiedzić wnętrze Kościoła i wejść na wieżę kościelną. Dalsza droga prowadziła już do Kętrzyna przez miejscowość Wanguty i Pieckowo. Po dotarciu do miejsca kończącego dzisiejszy 2 Kętrzyński Rajd Rowerowy z MOSIREM, organizatorzy rajdu podziękowali wszystkim uczestnikom za udział.

Długość trasy rajdowej naszego przejazdu w wyniosła 45 km i wyglądała następująco:

Podziękowania kierujemy do organizatora rajdu – Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie za zaproszenie oraz możliwość wspólnego rowerowania z innymi pasjonatami dwóch kółek.

Komandorzy rajdu:
Adam Śnieżko
Leszek Gołębiewski