Brąz Medal Mistrzostw Polski Młodzików w Boksie

1861

Wielkim sukcesem zakończyły się turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodzików rozegrany w Tarnowie Podgórnym koło Poznania w dniach 14-16.10.2016 naszego reprezentanta Jakuba Tymcio , który zdobył brązowy medal w wadze 76kg. Do turnieju Kuba zakwalifikował się wygrywając międzywojewódzkie mistrzostwa w Łomży co już było wielkim sukcesem młodego bo 14-letniego zawodnika Niedźwiedzia Kętrzyn. Na turniej finałowy Kuba przygotowywał się bardzo solidnie nie odpuszczając żadnego treningu. W walce o finał niestety musiał uznać wyższość swojego przeciwnika Kacpra Rydzowskiego z CSW Fight Boxing Dąbrowa Górnicza, który zdobył złoty medal w finale zawodów.
Miniony weekend był bardzo pracowity dla naszych pięściarzy trener z zawodnikiem był na mistrzostwach Polski a pozostała cześć teamu boksowała na sobocie bokserskiej w Olsztynie. Nasza ekipa w składzie (fot.3 )od lewej Szymon Piotrowski, Patryk Guf, Adam Dziuba, Kacper Szwajdych, Mateusz Żygadło i były zawodnik Sebastian Jankowski bardzo solidnie za reprezentowała się na tamtejszym ringu.
Chciałbym bardzo podziękować naszemu prezesowi a prywatnie trenerowi w CrossBoxFit Kętrzyn Maciejowi Wyszyńskiemu na pomoc w przygotowaniach Jakuba do turnieju Mistrzowskiego, Burmistrzowi miasta Ketrzyn za transport do Olsztyna i firmie MTI FURNINOVA za wsparcie finansowe bez którego wyjazdy na zawody nie były by możliwe. Pozdrawiam trener Kamil Kondej