Igrzyska Bilardowe z kętrzyńskimi sukcesami

1861

13-16 października w Bałtyckim Centrum Bilardowym odbyły się Bilardowe Igrzyska, w których rozgrywane były turnieje Mistrzostw Polski Uczniowskich Klubów Sportowych, Mistrzostwa Polski w Karambol i Mistrzostwa Polski w Parach.

13 października zostały rozegrane Drużynowe MP UKS. Kategorię Dziewcząt wygrała drużyna Snikers Rękoraj, 2 miejsce  Promyk Czerniewice, a 3 miejsce zawodniczki Łabiszynianka Łabiszyn oraz Orły Bodzentyn. Kategorię Chłopców wygrała drużyna Fair Play Jaworzno, 2 miejsce SKB Mrągowo, 3 miejsce zajęli zawodnicy YMCA Kraków oraz Baribal Lubin. Nasza drużyna Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn zajęła 5 miejsce, ulegając w ćwierćfinale drużynie SKB Mrągowo 0:3.

14-15 października rozgrywane były Indywidualne MP UKS oraz MP w Karambol. Kategorię Dziewcząt wygrała Aleksandra Piąstka (Łabiszynianka Łabiszyn), 2 miejsce Agata Ryś (Snikers Rękoraj), 3 miejsce Julia Chłodzińska (Lubostroń) i Martyna Robak (Promyk Czerniewice). Kategorię Młodzik wygrał Jakub Kowalczyk (YMCA Kraków), 2 miejsce Dominik Jastrząb (Fair Play Jaworzno), 3 miejsce Jeremi Nowak (UKS Kostomłoty) i Oskar Jamorski (Snikers Rękoraj). Najlepiej z Bałtyckiego Centrum Bilardowego  w tej kategorii zaprezentował się Michał Popławski zajmując 9 miejsce. Kategorię Junior Młodszy wygrał Jakub Wiśnik (Promyk Czerniewice), 2 miejsce Jakub Haczyk (Miłek Wiślica), 3 miejsce Szymon Kupis (Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn) i Krzysztof Olejnik (13 Joker Tomaszów Mazowiecki). Zawodnik BCB MOSiR Kętrzyn Szymon Kupis w półfinale po wyrównanym pojedynku przegrał z Jakub Haczyk 2:3.

Mistrzem Polski w Karambol Juniorów został Jakub Kowalczyk (YMCA Kraków), 2 miejsce Mateusz Kopeć (BCB MOSiR Kętrzyn), 3 miejsce Wiktor Fortuński (Baribal Lubin) i Dominik Jastrząb (Fair Play Jaworzno).

W finale po wyrównanym pojedynku Mateusz Kopeć przegrał z Jakubem Kowalczykiem 15:18.

15-16 października rozgrywane były MP w Parach oraz MP w Karambol Mężczyzn. Mistrzami Polski w Parach zostali zawodnicy LP Metal Fach Sokółka Konrad i Krystian Piekarscy pokonując skład Bałtyckiego Centrum Bilardowego MOSiR Kętrzyn Dawida Tonojana i Grzegorza Lasotę 7:4, 3 miejsce zajęli Nosan Kielce Tomasz Kapłan i Bartosz Rozwadowski oraz Duet Lipiński Tomaszów Mazowiecki Mariusz Skoneczny i Piotr Ostrowski.

Mistrzem Polski w Karambol został Mateusz Śniegocki (Konsalnet Warszawa), który pokonał w finale Dawida Tonojana (BCB MOSiR Kętrzyn) 39:31. 3 miejsce zajęli Tomasz Kapłan (Nosan Kielce) i Andrzej Winogradow (Green Club Gdańsk).

W Bilardowych Igrzyskach zagrało ok. 200 zawodników. Była młodzież i profesjonaliści. Nasi zawodnicy pokazali kolejny raz, że co raz bardziej liczą się w bilardowej czołówce Polski.