Inauguracja ligi wojewódzkiej w piłce ręcznej

1673

W miniony weekend szczypiorniści MKS MOSiR Kętrzyn zainaugurowali rozgrywki ligowe w dwóch kategoriach wiekowych.

W sobotę na „Hali Mistrzów Świata ”w Kętrzynie zagrali chłopcy (rocznik 2004 i młodsi). W pierwszym meczu spotkali się faworyci tegorocznej ligi : MKS MOSiR Kętrzyn i MDK Bartoszyce . Mecz był bardzo wyrównany , a losy spotkania ważyły się do samego końca. Po pierwszej połowie na tablicy wyników było 3÷3 . W drugiej połowie chłopcy z Kętrzyna popełnili kilka prostych błędów co zadecydowało o ostatecznym zwycięstwie drużyny z Bartoszyc 12÷9.
W drugim meczu drużyna z Bartoszyc pokonała UKS Mikołajki 25÷12. (13÷2) W ostatnim meczu turnieju kętrzynianie nie dali złudzeń kolegom z Mikołajek wygrywając pewnie 24÷8 . Do przerwy 9÷3. W meczu z Mikołajkami zarówno trener z Bartoszyc pan Andrzej Cichocki jak i trener Kętrzyna Kamil Roksela dali pograć wszystkim swoim zawodnikom.

Wyniki turnieju w Kętrzynie:
MDK Bartoszyce – MKS MOSiR Kętrzyn 12-9 (3-3)
MDK Bartoszyce – UKS Mikołajki   25-12 (13-2)
MKS MOSiR Kętrzyn – UKS Mikołajki   24-8 (9-3)

Skład drużyny Kętrzyna:
Bramkarz: Dymański Damian

Zawodnicy z pola: Tymoszuk Oskar, Kasialis Grzegorz, Kaszuba Adrian, Lewczyk Piotr, Żyszkiewicz Krzysztof, Bielak Julian, Lewczyk Filip, Zalewski Oliwier, Kiełczykowski Kornel, Kiełdanowicz Olaf, Tunkiewicz Łukasz, Baturo Leon, Korsak Antoni.
Trener: Kamil Roksela, Sławomir Tymoszuk.

W niedzielę zespół juniorów MOSiR- u podejmował na hali na ul. K. Wielkiego drużynę OKPR „ Orkan” Ostróda. Zawodnicy z Kętrzyna wyszli na mecz zdekoncentrowani, Pozwolili odskoczyć przeciwnikom na kilka bramek i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21÷14 dla Ostródy. W drugiej połowie jedynie prawo rozgrywający Dominik Pałasz próbował walczyć o zwycięstwo (zdobył 14 bramek w meczu), pozostali grali bez wiary w siebie i mecz zakończył się wynikiem  36÷26 dla Ostródy.

Następny mecz 23 października w Elblągu z zespołem „Truso” Elbląg. Miejmy nadzieję, że chłopcy wyciągną wnioski z ostatniego meczu i zagrają na wysokim poziomie.

Skład drużyny:
Bramkarze: Maciej Gryczka, Kacper Niewiadomski
Zawodnicy z pola: Chudyński Radosław, Guźniczak Jan, Kowszuk Mikołaj, Kręciewski Krystian, Marcinkiewicz Maciej, Niedziółka Michał, Pałasz Dominik, Pietrasik Bartłomiej, Siewruk Maciej, Tymoszuk Sławomir, Wójcik Maciej.
Trener: Cezary Tyszka.

Zapraszamy kibiców na pierwszy mecz III ligi seniorów !!!
MKS MOSiR Kętrzyn – KS Bestios Białystok

30.10.2016r – Hala MOSiR ul. K.Wielkiego 12A – godzina 16.00