MISTRZ ŚWIATA Z KĘTRZYNA

1543

Kolejny mistrz świata w Kętrzynie, tym razem tytuł ten zdobył – nie pierwszy raz zresztą – Stanisław Kozeko, który w dniach 14-16 października 2016 roku uczestniczył w miejscowości Altena (Niemcy) w Mistrzostwach Świata w wyciskani sztangi leżąc.

Aby zdobyć po raz trzeci tytuł mistrzowski w kategorii Masters, tym razem pan Stanisław musiał wycisnąć sztangę o wadze 180 kg.
– Jestem z zawodu taksówkarzem, a latem pracuję jako ratownik wodny. Mimo to musiałem znaleźć czas na samodzielne przygotowanie się do mistrzostw. Trenowałem bardzo intensywnie cztery razy w tygodniu. Cieszę się bardzo z kolejnego tytułu, a chciałem tylko dodać, że w swojej karierze na arenie międzynarodowej zdobyłem już czterokrotnie tytuł Mistrza Europy, dwa razy tytuł Mistrza Świata i raz Puchar Świata – mówi z nieukrywaną satysfakcją mistrz dodając jednocześnie: – Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, którzy mnie wspierali a jednocześnie pomogli mi sfinansować wyjazd na Mistrzostwa Świata.
Gratulując mistrzowi, życzymy dalszych sukcesów w realizacji pasji sportowej jaką jest bez wątpienia dla Stanisława Kozeki wyciskanie sztangi.

źródło: nmketrzyn.pl

kozeko_fot