Kętrzyńscy bilardziści na Turnieju Akademii Bilardowej

1773

9.12.2016 r. w klubie Frame w Łodzi, bilardziści z 12 Uczniowskich Klubów Sportowych z całej Polski brało udział w Finałowym Turnieju Ogólnopolskiej Akademii Bilardowa – „Bilard sportem wszystkich”. Nasz klub Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR Kętrzyn reprezentowało 2 młodych bilardzistów: Michał Popławski oraz Adam Biernat pod opieką instruktora Łukasza Niemczyka. Zawodnicy mieli za zadanie najpierw rozwiązać test wiedzy o bilardzie a następnie poprawnie wykonać 10 ćwiczeń. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Wiktor Fortuński Barlbal Lubin – 93 pkt. Drugie miejsce zajął Krystian Bednarek UKS Snikers Rękoraj -88 pkt, a na trzecim miejscu uplasowali się dwaj zawodnicy Arkadiusz Siudziński UKS Promyk Czerniewice i Jakub Dybała ULKS Dragon Srock – 86 pkt. Nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 5 miejsce – Michał Popławski oraz 9 – Adam Biernat – 73pkt. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe pucharki, zawieszki i słodycze. Były nagrody dla najmłodszych -rocznik 2008 dla wszystkich poczęstunek w postaci pizzy lub sałatek.