PIŁKARZE RĘCZNI MKS MOSIR KĘTRZYN POKONALI WYSOKO MOKS SŁONECZNY STOK BIAŁYSTOK

1589

W 9 kolejce III podlaskiej ligi piłki ręcznej szczypiorniści MKS pokonali ostatnią drużynę ligowej tabeli MOKS Słoneczny Stok Białystok 36:24 (18:11). Swoje spotkanie wygrał również lider tabeli – TS Siemiatycze. W tabeli więc bez zmian. Prowadzą Siemiatycze o jeden punkt wyprzedzając kętrzynian.

Niedzielny mecz nie był porywającym widowiskiem. Dobre akcje przeplatały się z dużą ilością błędów. Cezary Tyszka, trener MKS-u przyznaje, że to niepokojące i aby wyprzedzić w tabeli Siemiatycze i uzyskać upragniony awans do II ligi koniecznie trzeba te błędy wyeliminować. W dzisiejszym spotkaniu nie do zatrzymania był Maciej Wójcik, zdobywca 14 bramek dla naszego zespołu. Po meczu przyznał, że „przespał” pierwszą rundę i dopiero teraz pokazuje na co go stać. W poprzednim spotkaniu Wójcik rzucił rywalom 12 goli i też był najskuteczniejszym zawodnikiem MKS-u. Bardzo dobre spotkanie rozegrał również Bartłomiej Pietrasik, zdobywca 8 goli dla kętrzynian.

Pod koniec pierwszej połowy zadrżały serca kętrzyńskim kibicom po tym, jak Dominik Pałasz ciężko upadł na parkiet. Długo leżał przy linii końcowej, opatrywany przez służby medyczne. Wydaje się jednak, że oprócz bolesnego obicia, nic groźnemu mu nie dolega.

Teraz kętrzynian czeka tygodniowa przerwa, a w kolejnej rundzie zmierzą się z Jaćwingami Gołdap. A potem mecz prawdy z TS Siemiatycze, który może zdecydować o końcowej kolejności w tabeli III podlaskiej ligi piłki ręcznej.