MKS MOSiR Kętrzyn – JAĆWINGOWIE Gołdap 26-20 (9-8)

1742

Za nami kolejny mecz rundy rewanżowej w ramach III podlaskiej ligi piłki ręcznej seniorów. Tym razem z pojedynku z zespołem UKS Jaćwingowie z Gołdapi ponownie zwycięsko wyszli zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn.

Kętrzynianie w niezwykle emocjonującym, aczkolwiek nie bez błędów z obu stron, meczu pokonali w sobotę 4 marca gości 26:20. Jak odkreślają sami szczypiorniści, zwyciężyli dzięki dopingowi kibiców, którzy dodali im skrzydeł. I rzeczywiście, pierwsza połowa spotkania zakończyła się tylko jednobramkowym prowadzeniem kętrzynian (9:8), a na początku drugiej na prowadzenie wyszli goście. Dopiero w końcówce drugiej połowy, przy niesamowitej wrzawie kibiców kętrzynianie uzyskali kilkubramkowe prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu.
Tym samym konto zdobyczne zawodników MKS MOSiR Kętrzyn powiększyło się o 2 punkty i po 9 kolejkach nasi piłkarze ustępują liderowi zaledwie jednym punktem Wszystko więc wskazuje na to, że o awansie do drugiej ligi zadecyduje mecz wyjazdowy z liderem TS Siemiatycze. Mecz ten odbędzie się w środę 15 marca.

MKS MOSiR Kętrzyn: Maciej Gryczka(B), Tomasz Turek(B) oraz Sławomir Tymoszuk(2), Paweł Dziakiewicz(2), Radosław Chudyński, Michał Mieczkowski, Jan Guźniczak(2), Maciej Marcinkiewicz, Karol Niedziałkowski(2), Mikołaj Kowszuk, Dominik Pałasz(6), Krystian Kręciewski, Bartłomiej Pietrasik(5), Maciej Wójcik(7), Michał Niedziółka. Trener: Cezary Tyszka.

JAĆWINGOWIE Gołdap:  Tomasz Stankiewicz, Kacper Groch(1), Krzysztof Rzeźnicki, Daniel Żbikowski(1), Mateusz Sztuk, Krystian Puchłowski(2), Micha Kazimierski(1), Rafał Budlewski(1), Marcin Gawza, Gabriel Bukowski, Mieczysław Ćwikowski(2), Marcin Trebliński, Tomasz Szyszkowski(10), Marcin Tyszkowski(2), Robert Jankowski. Trener: Andrzej Sztuk.

Sędziowie: Marek Kowalczuk i Mirosław Niczyporuk- (Białystok).