Finał Amatorskiej Kętrzyńskiej Ligi Piłki Siatkowej.

1986

Pół roku grania za nami, w niedzielę 2 kwietnia 2017  jedenaście  drużyn spotkało się, aby  rozegrać ostatnie mecze. Od października 2016  każdy zespół rozegrał 20 spotkań.  Było różnie, ale od samego początku prym wiodła drużyna z Giżycka  „Masuria Volley” przegrywając tylko jeden mecz w całej lidze. Za nimi, na przemian Mrągowo i Giżycko-Wojtki. O zespole z Policji, który w tabeli zajmował 5 miejsce w fazie play-off, nikt nie przypuszczał, że panowie zajdą tak daleko.  W dniu finałów wygrany mecz z Drogoszami dał im szansę na walkę o miejsca 1-4, gdzie czekali już na nich faworyci ligi. Ważny mecz dla jednych jak i drugich, bo wygrani tego spotkania zagrać mieli o najwyższe podium.  Szczęście uśmiechnęło się do „Policjantów” pokonując Masurię Volley Giżycko. Jednak z w finale najlepszą drużyną okazała się drużyna Giżycko-Wojtki.

Organizatorzy Dyrektor MOSiRu Aneta Janczuk i Ewelina Lewandowska menadżer sportu, wręczyły wszystkim drużynom pamiątkowe puchary i koszulki , a najlepszym drużynom medale i nagrody rzeczowe. Aneta Janczuk wyróżniła trzech najlepszych zawodników, wręczając im  statuetki. Najlepszym: rozgrywającym został Arian JĘDRZEJ ( Giżycko-Wojtki), przyjmującym Andrzej MANKOW  (Policja), atakującym Zbyszek RUSZCZYK (Masuria Volley Giżycko).

Klasyfikacja końcowa:

1 m-ce Giżycko-Wojtki

2 m-ce Policja Kętrzyn

3m-ceMasuriaVolleyGiżycko

4 m-ce Mrągowo

5 m-ce Drogosze

6 m-ce  Straż Graniczna

7 m-ce  Farmer

8 m-ce  Nowy Ogólniak

9 m-ce F.P.K

10 m-ce  Urząd Miasta Kętrzyn

11 m-ce  MKS MOSiR Kętrzyn

Organizatorzy MOSiR Kętrzyn i współorganizatorzy MKS MOSiR Kętrzyn dziękują wszystkim uczestnikom za  świetną zabawę, wiele emocji, dobrą i czystą grę oraz niepowtarzalną sportową atmosferę. Jako współorganizator dziękuję pracownikom MOSiRu za pomoc w organizacji i już dziś zapraszamy na Kompleks Rekreacyjno-Sportowy Kętrzynianka na siatkówkę plażową, a od następnego sezonu na ponowne spotkania halowe.