Kętrzynianin w czołówce Mistrzostw Polski młodzików w szachach

1594
Mateusz Woźniak (na zdjęciu po prawej) był 19 w stawce 120 zawodników Mistrzostw Polski młodzików. FOT. Archiwum prywatne

Mateusz Woźniak zajął 19 miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików (kategoria do lat 8) w szachach. Impreza odbywała się w Szczyrku. Jedyny reprezentant kętrzyńskiego klubu Hetman-Pionier zajął w turnieju 19 miejsce. Mirosław Kruklis, trener kętrzyńskich szachistów ocenia to jako największy sukces ostatnich lat w najmłodszych kategoriach. W ciągu czterech dni rywalizacji najmłodsi szachiści musieli rozegrać 9 partii. Na starcie stanęło w kategorii chłopców 120 zawodników z całej Polski. Wśród nich jedyny reprezentant Kętrzyna. Mateusz Woźniak wygrał 5 partii i dwie zremisował, co dało mu w końcowej klasyfikacji wysokie 19 miejsce.
Mirosław Kruklis, trener kętrzyńskich szachistów zdenerwowany analizuje jeszcze poszczególne partie rozegrane przez jego podopiecznego.
– Już w pierwszej partii Mateusz miał w końcówce wygraną, ale tego nie zauważył i osiągnął „tylko” remis. Mogło być więc nieco lepiej, ale i tak jest to jeden z największych sukcesów kętrzyńskich dziecięcych szachów od lat – podkreśla Mirosław Kruklis.
W ubiegłorocznych Mistrzostwach Polski Mlodzików (do lat 7) Mateusz był 49. Podobne sukcesy osiągali najlepsi obecnie kętrzyńscy szachiści Krzysztof Budrewicz i Arkadiusz Kaczmarek.
Mistrzem Polski został Bartosz Bartodziej z Warszawy, który wygrał jako jedyny wszystkie 9 pojedynków. Pozostali reprezentanci Warmii i Mazur uplasowali się za kętrzynianinem: Grzegorz Fil z Giżycka był 26. (5,5 p.), a Adam Zielonka z Ostródy był 43. (5 p.)