Mateusz Woźniak ze srebrnym medalem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

1759
Mateusz Woźniak na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. FOT. Archiwum klubu
Mateusz Woźniak na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. FOT. Archiwum klubu

Aż czterech zapaśników kętrzyńskiego klubu UKS Olimp uczestniczyło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Najlepiej zaprezentował się Mateusz Woźniak, który w kategorii 100 kg wywalczył srebrny medal. Impreza odbyła się w Drzonkowie kolo Zielonej Góry.
Znakomity występ zanotował Mateusz Woźniak podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie. Zawody rozegrano w stylu wolnym.
Awans do finału to duży sukces zawodnika, trenera i klubu. W finale walczył z Jakubem Antoszewskim z Zamościa, ale jak podkreślają wszyscy obserwatorzy Mateusz nie odpuszczał i walczył do końca. Jarosław Rusiecki, trener kętrzyńskich zapaśników podkreśla, że już samo znalezienie się w szesnastce najlepszych zawodników w Polsce to olbrzymi sukces jego podopiecznego.
– To, co zrobił w samym turnieju napawa dumą – mówi Jarosław Rusiecki.
Dzięki medalowi Mateusza UKS Olimp zajął w klasyfikacji klubów 16 miejsce, wyprzedzając wszystkie kluby z naszego regionu.
W OOM w Drzonkowie wzięli udział również trzej inni zawodnicy UKS Olimp Kętrzyn. Wszyscy w kategorii 58 kg. Jakub Biedrzycki zajął ostatecznie 8 miejsce, Paweł Mucha 14, a Jakub Furlepa 15. Jarosław Rusiecki jest dumny ze wszystkich i ich postawy na matach w Drzonkowie. Rusiecki podkreśla, że olimpiada to najważniejszy turniej dla kadetów. Aby na nim wystąpić trzeba było walczyć w Pucharze Polski i zdobywać punkty. Awans otrzymało jedynie 16 najlepszych zapaśników z całej Polski. Tym większy to sukces kętrzyńskich wolniaków, którzy stają się główną siłą w tym stylu na Warmii i Mazurach.