Umowa na I etap modernizacji stadionu przy Bydgoskiej podpisana

1562

Dzisiaj podpisana została umowa pomiędzy miastem Kętrzyn jako inwestorem, a Warmińskim Przedsiębiorstwem Budowlanym „ROMBUD” budowę obiektu sportowego przy ulicy Bydgoskiej.
W imieniu miasta Kętrzyn umowę podpisał Krzysztof Hećman oraz skarbnik miasta Władysław Litwinowicz, a w imieniu wykonawcy członek Zarządu „ROMBUDU” Roman Goździkowski oraz Adam Tęgowski, dyrektor ds. technicznych
Pierwsze prace ruszą już jutro. Będzie to rozpoczęcie pierwszego etapu budowy obiektu. W ramach tego etapu wykonana zostanie płyta główna boiska piłkarskiego oraz wszelka infrastruktura z tym związana. Ponadto posadowione zostaną cztery słupy oświetleniowe, na których usytuowane będzie oświetlenie o natężeniu 500 luksów, a to oznaczać będzie, że imprezy sportowe będą mogły być rozgrywane również wieczorem. Zostanie wykonana trybuna północna tzw. żyleta” na 400 osób oraz ogrodzenie, zielenią i jej nawadnianiem. Wykonana będzie także część lekkoatletyczna, w tym czterotorowa bieżnia tartanowa o długości 400 metrów oraz bieżnia sześciotorowa do biegów na 100 metrów. Zakończenie pierwszego etapu budowy zakończy wyposażenie obiektu w niezbędne urządzenia umożliwiające uprawianie wielu innych dyscyplin lekkoatletycznych. Na część lekkoatletyczną miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 1,5 miliona złotych i było jednym z czterech miast w Polsce, które na tego typu inwestycję pozyskało środki z Ministerstwa Sportu.
Drugi etap natomiast, który jest w tej chwili w fazie projektu uzupełni między innymi budynek z szatniami, kawiarenką, salą konferencyjną i siłownią. Wykonane zostanie także trawiaste i pełnowymiarowe boisko treningowe. Całość obiektu uzupełnią parkingi oraz część rekreacyjna.
Zakończenie inwestycji w całości przewidziane jest na miesiąc październik 2018 roku.
Podczas uroczystego podpisania umowy ostatni mecz na „starym” obiekcie rozegrali najmłodsi piłkarze Granicy Kętrzyn.
fj