SIATKÓWKA PLAŻOWA NA KĘTRZYNIANCE NA WYSOKIM POZIOMIE

1832

Przepis na dobry turniej siatkówki plażowej jest banalnie prosty. Trzeba znaleźć znakomitego organizatora – z tej roli bardzo dobrze wywiązał się Kamil Lis. Potem znaleźć hojnego sponsora, takiego jak MTI Furninova, a na koniec trafić na znakomity miejsce, którym jest „Kętrzynianka”.

Ten przepis zadziałał podczas dzisiejszego turnieju. Kamil Lis, organizator turnieju poświęcił na przygotowania dwa miesiące. Opłacało się. Zaprosił mocne pary, które zapewniły wysoki poziom sportowy. Kamil Lis chętniej jednak niż o sukcesie dzisiejszego turnieju rozmawia o planach na kolejny. Jeszcze więcej widzów, więcej trybun, jeszcze lepsi zawodnicy, więcej nagród i niespodzianek dla kibiców. Zwycięzcy, Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk (Sopot – Bydgoszcz), medaliści akademickich Mistrzostw Europy przyznają, że determinacja Kamila Lisa spowodowała, że zagrali dzisiaj w Kętrzynie. Nie ukrywali, że mieli inne propozycje (turnieje z większą pulą nagród), ale byli bardzo zadowoleni, że zagrali w kętrzyńskim turnieju.
– Znakomita organizacja i jeden z najpiękniejszych obiektów sportowych w Polsce – zachwalali Kętrzyniankę jeszcze w trakcie turnieju.
Zwycięzcy zachęcają Kętrzyn do ubiegania się o organizację turniejów rangi mistrzowskiej. Aneta Janczuk, dyrektor MOSiR Kętrzyn nie mówi nie. Po sukcesach organizacyjnych siatkarskich turniejów halowych być może przyszedł czas na podobne turnieje „na piasku”. Kamilowi Lisowi udało się coś jeszcze. Namówił do sponsoringu jedną z największych kętrzyńskich firm MTI Furninova. Cezary Kwasiborski, prezes firmy przyznaje, że spodobał mu się pomysł i zapał Lisa i dlatego zaangażował się w finansowanie imprezy.
– Mam nadzieję, że impreza będzie miała swój ciąg dalszy – mówi Cezary Kwasiborski.
MTI wspiera od lat wielu kętrzyńskich sportowców, m.in. taekwondzistów, bokserów. Firma wspiera również finansowo wiele imprez i inicjatyw w mieście.
Turniej obserwował również Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna, który chwalił inicjatywę MTI, do której przyłączyła się cała grupa sponsorów, w tym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
– Jestem i na zawsze pozostanę entuzjastą sportu, bo sport to mądry sposób bycia razem, który łączy ludzi – mówi Krzysztof Hećman.
Burmistrz również ma nadzieję, że turniej to początek ciekawych przedsięwzięć w siatkówce plażowej w Kętrzynie.
W turnieju wzięło udział 12 par. Zagrali systemem brazylijskim. W finale Ilewicz – Wołoszuk pokonali 2-1 olsztynian Michała Tomczaka i Rafała Maluchnika. W meczu o 3 miejsce Piotr Loba – Adam Winckiewicz (Olsztyn) pokonali w dwóch setach parę kętrzyńską Jarosław Urban – Kamil Lis.
jz