W SOBOTĘ STARTUJE PIŁKARSKA IV LIGA

1744

Rusza IV liga piłkarska. Najwcześniej swój mecz rozegrają Mrągowia z Korszami, bo już o 13 w Mrągowie. Granica Kętrzyn jedzie do Ornety, by o 16. rozpocząć rozgrywki z Błękitnymi.

Lato nie było dobre dla piłkarzy Granicy. Mirosław Miller, trener kętrzynian nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodników, którzy oficjalnie zostali zgłoszeni do rozgrywek. Bracia Rałowcowie wciąż są w kadrze, ale trenowali razem z zespołem. Podobno poszukują klubu.
– To byłaby duża strata dla naszej drużyny – przyznaje Mirosław Miller.
Z zespołem nie trenowali również Konrad Gan, Marek Traut i Maciej Wojnowski. Nie do końca jasna jest też sytuacja Damiana Rokseli.
– Nie będziemy mogli z niego skorzystać przez jakiś czas – mówi tajemniczo Miller.
Trener złożył zespół z tych piłkarzy, którzy trenowali i pojechał do Węgorzewa na mecz pucharowy. Wygrana Granicy 5:1 spowodowała, że pomimo osłabień w kadrze, wzrosło znacznie morale zespołu.
– W tym meczu zawiodła przede wszystkim … skuteczność – uśmiecha się trener piłkarzy Granicy.
Okazuje się, że kętrzynianie nie wykorzystali karnego i kilku sytuacji sam na sam. Obserwatorzy tego spotkania przyznają, że sprawiedliwy wynik tego spotkania powinien brzmieć nawet 10:1 dla Granicy.
Pierwsze spotkanie u siebie piłkarze Granicy rozegrają w środę, 16 sierpnia. Ich przeciwnikiem będzie zespół Mamr Giżycko.
jz

SKŁAD KKS GRANICA
Bramkarze: Mateusz Papliński, Piotr Bijata, Mateusz Korowaj
Obrońcy: Mariusz Wepa, Konrad Baran, Jacek Wojtkiewicz, Kacper Stępień, Bartosz Czerniakowski, Konrad Gan, Marek Traut, Mateusz Kuraj, Przemysław Szmyglewski, Wojnicki Piotr,
Pomocnicy: Paweł Miłoszewski, Damian Roksela, Mateusz Michałowski, Tomasz Rotenberg, Sebastian Zdankowski, Marcin Swacha – Sock, Łukasz Swacha – Sock, Paweł Turczyn, Damian Kielczyk
Napastnicy: Damian Awtuch, Marcin Dwulat, Tomasz Bobrowski
Przybyli: Mariusz Wepa (wolny zawodnik), Kacper Stępień (GKS MAMRY GIŻYCKO)
Nie wznowili treningów: Marek Traut, Konrad Gan, Maciej Wojnowski (wyjazd za granicę), Kacper Rałowiec, Mikołaj Rałowiec (szukają klubu)
Trener: Mirosław Miller
Kierownik drużyny: Ryszard Koszykowski