Aleksandra Łojko na Mistrzostwach Europy Juniorów w Taekwondo na Cyprze oraz 23rd ZAGREB – CROATIA OPEN 2017

3247

Aleksandra Łojko, zawodniczka Kętrzyńskiego Klubu Taekwondo ,,Tygrys” w listopadzie uczestniczyła w dwóch bardzo ważnych europejskich wydarzeniach sportowych jakimi były Mistrzostwa Europy Juniorów na Cyprze oraz 23rd Croatia Open- World Taekwondo – G-1. Start w Mistrzostwa Europy Juniorów – Cypr – Larnaca 2017.11. 02-06 z reprezentacją Polski był dużym wyróżnieniem dla naszej zawodniczki za jej dotychczasowe sukcesy na arenie krajowej, Ola jest aktualną Mistrzynią Polski Juniorów w kat do 49kg. W ostatnim dniu zawodów rozpoczęły się zmagania w kategorii Oli .Szczęście sprzyjało w losowaniu pierwsza walka wolny los ,kolejna to walka z Saliha Kucuksolak -Taekwondo Federation of Turkey po emocjonującej walce Ola pokonuje Turczynkę 21-10 .
Kolejna walka z reprezentantką Russian Taekwondo Union Elizaveta Ryadninskaya. Znana z areny międzynarodowej Rosjanka okazała faworytem w kategorii 49 kg pokonując Olę ,a w kolejnych walkach pozostałe zawodniczki zdobywając złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów ,Aleksandra Łojko zakończyła zawody na V-tym miejscu.

23rd ZAGREB – CROATIA OPEN 2017.
W dniach 11-12.11.2017r ponad 1000 zawodników z całego świata stawiło się by walczyć o medale w 23rd Croatia Open- World Taekwondo – G-1.
Kętrzyński Klub Taekwondo „Tygrys’’ reprezentowała Aleksandra Łojko w kat do 52kg. Pierwszą walkę wygrała z zawodniczką Włoch LUCIA ROSCIOLI , w drugiej walczyła z zawodniczką Serbii MARIJA MARJANOVIC z którą Ola przegrała, jak się później okazało Serbka dotarła do finału i wywalczyła srebrny medal .
Ola ostatecznie zajęła 9-te miejsce. Podsumowując starty Oli w tak prestiżowych zawodach doświadczenie jakie zdobywa w kontaktach z najlepszymi zawodniczkami na arenach europejskich jest nieodzowne by w przyszłości być na podium, czego jej życzymy.