KĘTRZYŃSCY BIEGACZE W CZOŁÓWCE JESIENNEGO ŚWIĘTA BIEGÓW W OGONKACH

1520

Zawodnicy Runners Team Kętrzyn wzięli udział w Jesiennym Święcie Biegów w 99 rocznicę odzyskania niepodległości w Ogonkach koło Węgorzewa. W biegu w Ogonkach brali udział zawodnicy z Rosji, Litwy i oczywiście z Polski.

W silnie obsadzonym biegu nie zawiedli nasi reprezentanci z Runners Team Kętrzyn plasując się na czołowych miejscach. I tak Agnieszka Witkowska w kategorii 30+ na 10 kilometrów zajęła drugie miejsce, Jerzy Sławecki w kategorii 60+ w biegu na 5 kilometrów zajął pierwsze miejsce, Roman Chodara w kategorii 60+ na dziesięć kilometrów zajął trzecie miejsce, Piotr Witkowski w kategorii 30+ na 5 kilometrów zajął pierwsze miejsce. W biegu w Ogonkach klub Runners Team Kętrzyn reprezentował Andrzej Luśnia który nie dał najmniejszych szans swoim rywalom i w kategorii open na 10 kilometrów zajął pierwsze miejsce, wygrywając z dużą przewagą.

Jesienne Święto Biegów to cykliczna impreza, która swoje początki datuje na 2011 rok, kiedy to węgorzewski „eksportowy” biegacz Marek Makowski wraz z grupą zaprzyjaźnionych biegaczy zorganizował Półmaraton Mikołajkowy. Rok później organizacją biegu zajął się Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. W 2017 roku w ramach Jesiennego Święta Biegów oprócz IV Marszu Niepodległości organizatorzy zaplanowali I Bieg Niepodległości na dystansie 5 km oraz bieg BiegamBoLubię LASY (10km).