SZACHIŚCI UCZCILI DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI I 660-LECIE MIASTA PRZY SZACHOWNICACH

1402

W sobotę odbył się turniej szachowy z okazji Święta Niepodległości i 660 Lecia Kętrzyna o Puchar Burmistrza Miasta. W Turnieju wystąpiło ponad 70 zawodników z kraju i zagranicy, w tym 30 osób reprezentujących nasze miasto.

Zawody przeprowadzono w mniejszej hali sportowej MOSIR-u. Po bardzo wyrównanej rywalizacji zwyciężył Pawel Shapenko, nasz gość z Kaliningradu, a w pierwszej 10 znalazło się trzech naszych reprezentantów. Drugi był Arkadiusz Kaczmarek, trzeci Krzysztof Budrewicz Krzysztof, , a dziewiąty Arkadiusz Warkowski.

Znakomicie poszło również najmłodszym kętrzyńskim szachistom. Wśród dziewcząt wygrała kętrzynianka Marysia Pacho i Nikola Bohdanowicz z Olsztyna (kategoria do 18 lat). W pozostałych kategoriach wiekowych górą byli już kętrzynianki: Amelka Kułak (do 14 lat), Weronika Kieszek (do 12 lat), Ola Brzezicka (do 10 lat), a Monika Filipiak z Barcian (do 8 lat), tegoroczna mistrzyni województwa, reprezentująca nasz klub. Wśród chłopców, w kategorii do 18 lat zwyciężył Wojciech Grabowski z Olsztyna, do 14 Szymon Olechnowicz z Węgorzewa, do 12 Maciej Pacho z Kętrzyna, do 10 Michał Warkowski z Kętrzyna i do lat 8 Michał Januszanis.

Mirosław Kruklis jest bardzo zadowolony z występów swoich podopiecznych. Dziękuje za nagrody, które ufundował Urząd Miasta, a wręczał zwycięzcom, Burmistrz Miasta Pan Krzysztof Hećman.

– Organizację przygotowali i przeprowadzili przedstawiciele klubu Hetman-Pionier Kętrzyn, przy wielkim wsparciu dyrekcji MOSIR-u – mówi Mirosław Kruklis.