MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BILARDZIE W KĘTRZYŃSKIEJ HALI MISTRZÓW

1497

10 listopada w Mrągowie rozpoczął się 6 turniej bilarda związany ze Świętem Niepodległości. O medale walczyli juniorzy. 11 listopada w hali mistrzów w Kętrzynie walczą seniorzy. To nieoficjalne mistrzostwa województwa, nad którymi patronat przyjął marszałek województwa.

Od 6 lat imprezę organizuje Wiesław Kuchciński z Mrągowa, które jest mocnym ośrodkiem na mapie bilarda. W tym roku do organizacji imprezy dołączył również Kętrzyn. Bo to właśnie nasze miasto stało się liderem i najprężniejszym promotorem tej dyscypliny w regionie. Przypomniał o tym podczas otwarcia imprezy Krzysztof Hećman, burmistrz Kętrzyna. Trzecie miejsce w bilardowej ekstraklasie, niezliczona liczba turniejów, łącznie z tymi o najwyższej randze to decyduje o sile kętrzyńskiego bilarda. Krzysztof Hećman życzył wszystkim zawodnikom sportowych wrażeń i walki, ale także mecenasów sportu, którzy stworzą dobre warunki w miejscowościach naszego regionu.

– Popatrzmy tak uczciwie na sport w naszym regionie. W co my gramy. Oprócz siatkarzy Indykpolu … – mówił podczas otwarcia turnieju burmistrz.

Zaapelował do władz województwa i włodarzy gmin, by jeszcze większą wagę przywiązywali do tworzenia bazy sportowej w poszczególnych miastach i miasteczkach. Jego zdaniem tylko poprzez sport możemy wychowywać zdrowe społeczeństwo.

Sport to pasja i zaangażowanie, ale przede wszystkim zdrowy styl życia – mówił Krzysztof Hećman.

Dwudniowy turniej z okazji Święta Niepodległości rozpoczął się wczoraj w Mrągowie, gdzie w obu kategoriach juniorskich wygrali bilardziści z Kętrzyna.

jz