Gwardia Wrocław ma apetyt na sukces. Po 6 latach znowu w turnieju finałowym MPJ

1725

Po zwycięstwie w turnieju półfinałowym i awansie do finału trener wrocławian zapowiadał na klubowym portalu, że jego zespół może być jeszcze silniejszy.

– Nie chcę jednak być odebrany tak, że z góry zakładamy wyjazd do Kętrzyna po medal. Nie, my jedziemy po długiej przerwie na turniej finałowy, cieszy nas to, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia – mówił portalowi po ostatnim, niedzielnym meczu trener Bartosz Pyda.

Gwardia Wrocław to solidna siatkarska firma. Wszyscy kibice siatkówki znają takie nazwiska jak Ireneusz Kłos, Maciej Jarosz czy Lech Łasko. 14 medali Mistrzostw Polski mówi wszystko, ale to już stare dzieje. Dzisiaj Gwardia gra tylko w II lidze, ale szybko to się może zmienić, bo praca z grupami młodzieżowymi idzie coraz lepiej. Kadeci polegli z potentatami Jastrzębskim Węglem i Czarnymi Radom, ale widać, że odważnie dobijają się do czołówki. Młodzicy wygrali mistrzostwo województwa i czekają na przeciwników w grupie ćwierćfinałowej. Juniorzy są już natomiast wśród ósemki najlepszych w Polsce i liczą w kętrzyńskim turnieju na jeszcze więcej.

Czekali na ten finał długo, bo aż 6 lat. Ostatni turniej finałowy zagrali w Radomiu, w 2012 roku. Zajęli wówczas 4 miejsce, po porażce w małym finale z AKS Rzeszów 0:3. W drużynie z Wrocławia grał wówczas Maciej Muzaj. U przeciwników również znane nazwiska: Mateusz Bieniek w zespole mistrzów Polski – Delic-Pol Norwid Częstochowa, Aleksander Śliwka z drużynie AKS Rzeszów i Jakub Wachnik w drużynie z Radomia.

Od 2012 roku wrocławianie kończą swoją przygodę w mistrzostwach co najwyżej na półfinałach. Najbliżej awansu do turnieju finałowego byli rok temu. W ostatnim spotkaniu półfinałów prowadzili z Wifamą już 2:0. Wystarczyło wygrać jeszcze jednego seta. Niestety, wrocławianie przegrali i do Kętrzyna nie przyjechali. W tym roku juniorzy Gwardii wzięli rewanż na Wifamie w hali przy Krupniczej i mają wymarzony finał. Do tego wywalczony w znakomitym stylu. W ćwierćfinałach i półfinałach są bez porażki. Czy przyjechali do Kętrzyna po medal?

jz

DROGA DO FINAŁU:

Mistrz Województwa Dolnośląskiego

1/4 finału, turniej we Wrocławiu: 1 miejsce. GWARDIA WROCŁAW – BAS Białystok 3:1; GWARDIA WROCŁAW – GKPS Gorlice 3:0; GWARDIA WROCŁAW – MMKS Maraton Świnoujście 3:2.

1/2 finału, turniej we Wrocławiu: 1 miejsce. GWARDIA WROCŁAW – Wifama Łódź 3:0; GWARDIA WROCŁAW – UKS SMS Joker Piła 3:0; GWARDIA WROCŁAW – Trefl Gdańsk 3:2.

PODSUMOWANIE: 6 spotkań – 6 zwycięstw; sety: 18:5