Metro Warszawa zagra o medale MPJ. Jeżeli nie teraz, to kiedy?

1464

Mistrz Mazowsza od kilku lat zawsze wraca z finałów z medalem. Czy tym razem będzie podobnie? Metro jest gotowe na sukces.

Po kłopotach z ubiegłego roku i zajęciu dopiero czwartego miejsca w mistrzostwach województwa i nerwowym oczekiwaniu na „dziką kartę” nie ma już śladu. W tym roku Metro walczy o najwyższe cele. Jest w gronie głównych faworytów do końcowego zwycięstwa.

Przed sezonem trener Jacek Jankowski zapowiadał walkę o najwyższe cele w rozgrywkach młodzieżowych. 30-osobowa kadra zespołu, obecność podczas obozów Mateusza Janikowskiego napawała optymizmem. Jaki był ten cel?

– Celem nadrzędnym jest doprowadzenie najzdolniejszych juniorów do gry w zespołach Plus Ligi i reprezentacji Polski – mówił przed tym sezonem Jacek Janikowski.

Metro jak burza przeszła przez rozgrywki wojewódzkie. O sile zespołu najlepiej niech świadczy fakt, że w „czwórce” znalazły się również rezerwy Metra. MVP turnieju finałowego został nie kto inny jak Mateusz Janikowski.

Przyszedł czas na ćwierćfinały. Te zespół z Warszawy załatwił w ekspresowym tempie. Cztery wygrane bez straty seta. To było imponujące.

– Interesuje nas tylko medal Mistrzostw Polski, jednak czeka nas jeszcze kilka kroków do zrobienia. Wracamy więc do pracy – mówił po turnieju ćwierćfinałowym Jan Gawryś, kapitan Metra.

W półfinale nadal nie odpuszczali. Dwa pierwsze spotkania z Maratonem i AZS Olsztyn wygrali „do zera”, dopiero w ostatnim spotkaniu, które decydowało tylko o kolejności na dwóch pierwszych pozycjach siatkarze Metra stracili dwa sety ze Skrą Bełchatów.

W dotychczasowych grach w tegorocznych Mistrzostwach Polski osiągnęli kosmiczny wynik, wygrywając wszystkie 7 spotkań i tracąc przy tym jedynie dwa sety.

Finałowi przeciwnicy trochę chłodzą emocje. Metro zagra z ubiegłorocznym mistrzem – Jastrzębskim Węgiel, brązowym medalistą – AKS V LO Resovią Rzeszów i piątym w 2017 roku Treflem Gdańsk. Trudniejszą grupę wymyślić nie byłoby łatwo, więc pozostaje walczyć. Bo jeżeli nie w tym roku i nie w tym składzie, to kiedy?

jz

DROGA DO FINAŁU

Mistrz Województwa Mazowieckiego

1/4 finału, turniej w Warszawie: 1 miejsce. KS Metro Warszawa – Olimp Opole Lubelskie 3:0; KS Metro Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0; KS Metro Warszawa – LMKS Żak-Espadon Pyrzyce 3:0; KS Metro Warszawa – Dafi Społem Kielce 3:0.

1/2 finału, turniej w Warszawie: 1 miejsce. KS Metro Warszawa – MMKS Maraton Świnoujście 3:0; KS Metro Warszawa – AZS UWM Olsztyn 3:0; KS Metro Warszawa – Skra Bełchatów 3:2.

PODSUMOWANIE: 7 spotkań – 7 zwycięstw, sety 21:2