Mecz w ramach 3 kolejki II Polskiej Ligi Bilardowej

1534

W miniony weekend 08-09 kwietnia w Bałtyckim Centrum Bilardowym sporo się działo. W sobotę nasi zawodnicy ligowi rozegrali mecz w ramach 3 kolejki II Polskiej Ligi Bilardowej. Zespół BCB MOSiR II Kętrzyn podejmował dotychczasowego lidera grupy HOTEL MAZURY Giżycko. Pomimo grania z liderami grupy faworytami w tym spotkaniu była nasza drużyna. Spotkanie obyło się bez niespodzianek i kętrzynianie nie tracąc punktu wygrali w dwumeczu aż 6:0. Dzięki temu drużyna prowadzona przez Damiana Ejmont wskoczyła na I miejsce w grupie. Poniżej pełna tabela po 3 kolejkach:

Poz. Drużyna Mecze Duże pkt. Małe pkt. Bilans
1 Bałtyckie Centrum Bilardowe MOSiR II Kętrzyn 4 11 90:60 +30
2 Hotel Mazury Giżycko 6 9 113:107 +6
3 Metal Fach LP II Sokółka 4 8 80:59 +21
4 SKB Mrągowo 4 7 80:63 +17
5 SKB II Mrągowo 6 1 69:143 -74

W niedzielę natomiast w BCB odbył się Wielkanocny Turniej Bilardowy. W zawodach wzięło udział 23 uczestników z 7 miast z naszego województwa (Kętrzyn, Olsztyn, Mrągowo, Giżycko, Ełk, Prostki, Węgorzewo). Zawodnicy walczyli o puchary oraz drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR Kętrzyn. Zwycięzcą został Krystian Kosik (SKB Mrągowo). W pojedynku finałowym pokonał Adriana Śledziewskiego (Kętrzyn) wynikiem 5:3. Miejsca na podium uzupełnili Dawid Tonojan (BCB MOSiR Kętrzyn) i Dorian Czubaszek (BCB MOSiR II Kętrzyn). Wszystkim zawodnikom bardzo serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejny turniej, który odbędzie się już 22 kwietnia – I turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Amatorów BSACH 2018.

Również w niedzielę najmłodsi reprezentanci Kętrzyna brali udział w pierwszych tegorocznych zawodach z cyklu JUNIOR TOUR rozgrywanych w Łodzi. To największa tego rodzaju impreza bilardowa dla juniorów w Europie i jedna z największych na świecie. Na cykl składają się cztery turnieje, w których zawodnicy zbierają punkty rankingowe. Na najlepszych czeka przepustka do finałów Mistrzostw Polski oraz puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów: Mak Marketing i Frame. Na zwycięzcę łącznego rankingu czeka dodatkowa nagroda i to warta 6.000 zł. W turnieju wzięło udział blisko 130 juniorów i juniorek z kilkudziesięciu klubów z całej Polski. Kętrzyniacy wyjechali w następującym składzie: Mateusz Kopeć, Michał Popławski i Szymon Kupis. Zmaganiom naszych zawodników bacznie przyglądał się trener Mirosław Kopeć, którego bezcenne wskazówki dały już niejeden medal dla Kętrzyna w różnych kategoriach.

Najwyżej w turnieju sklasyfikowany został Michał Popławski, który wszedł do fazy pucharowej ostatecznie zajmując 17. miejsce. Mateusz Kopeć zajął miejsce 33, który był zaledwie o jedną partię od uzyskania awansu do pucharówki. Ostatni z naszych juniorów Szymon Kupis zajął miejsce 65. Zwycięzcą całych zawodów został Wiktor Zieliński (HADES Poznań) pokonując w finale Adama Stankiewicza 3:0. Dodać należy fakt, że Wiktor nie miał sobie równych w tych zawodach, ponieważ w 7 rozegranych pojedynkach nie stacił nawet ani jednej partii!!!

Naszym juniorom gratulujemy udziału w tak dużej imprezie oraz zajętych miejsc i czekamy na kolejne zawody w ich wykonaniu 🙂