Olsztynianie najlepsi w dzisiejszym turnieju siatkówki plażowej na Kętrzyniance

2512

Lipiec należy zdecydowanie do siatkarzy plażowych. Dzisiaj na boiskach Kętrzynianki rozegrano turniej mężczyzn. Wygrali olsztynianie Kamil Kołodziejczak i Dawid Czerniawski przed duetem Adam Pawłowski i Paweł Glinka z Kętrzyna.

Pomimo fatalnej prognozy pogody na dzisiaj, na turniej zgłosiło się osiem par z Kętrzyna, Olsztyna, Bartoszyc, Mrągowa, Piecek, Warszawy i Irlandii. Zapowiadany deszcz pojawiał się incydentalnie, więc warunki do gry były znakomite. Mariola Piórkowska, jedna z sędzin turnieju podkreśla, że większość zawodników, którzy zagrali dzisiaj na Kętrzyniance grają w Kętrzynie od kilkunastu lat. Jeden z uczestników turnieju przyjechał aż z Irlandii, by dobrze bawić się pod plażową siatką w Kętrzynie. Adam Polkowski, bo o nim mowa nie zdołał przebić się do strefy medalowej, ale i tak jest zadowolony z gry w swoim mieście. Zapowiedział również rozegranie memoriału jego ojca Jerzego Polkowskiego. Memoriał odbędzie się na Kętrzyniance 6 października. Adam Polkowski zapowiada dobre pary i już dzisiaj zaprasza wszystkich obecnych i byłych pracowników Philipsa i wszystkich przyjaciół jego ojca.

W finale dzisiejszego turnieju spotkały się pary z Olsztyna: Kamil Kołodziejczak i Dawid Czerniawski oraz Kętrzyna: Adam Pawłowski i Paweł Glinka. Po dramatycznym i wyrównanym spotkaniu wygrali po tie-breaku olsztynianie.

MOSiR zapowiada kolejne turnieje na Kętrzyniance: 28 lipca zagrają mixty, a 4 sierpnia kobiety. A już za tydzień 20 i 21 lipca prawdziwa uczta dla kibiców siatkówki plażowej. Międzynarodowy turniej z udziałem 16 par z całego świata.

jz

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ:

1 Kamil Kołodziejczak i Dawid Czerniawski (Olsztyn)

2 Adam Pawłowski i Paweł Glinka (Kętrzyn)

3 Kuba Pepławski i Artur Kramkowski (Kętrzyn/Mrągowo)

4 Mateusz Ferens i Mateusz Midura (Bartoszyce).