Kinderki w Węgorzewie

2209

W dniach 11 i 12 kwietnia w Węgorzewie odbył się II Turniej Eliminacyjny Kinder+Sport 2015 w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców. W turnieju tym wzięły udział młode zawodniczki i młodzi zawodnicy z MKS MOSiR Kętrzyn – podopieczni Marioli Piórkowskiej, Magdy Kobylańskiej i Jarosława Urbana.

Pierwszego dnia swoje mecze rozgrywały trzy kategorie dziewcząt: „dwójki” (rocznik 2004 i mł.) – 49 zespołów, „trójki” (rocznik 2003) – 18 zespołów, „czwórki” (rocznik 2002) – 21 zespołów. W kategorii „dwójek” wystąpiła drużyna w składzie Joanna Koczergo, Patrycja Kościńska i Wikotria Zalewska, która ostatecznie uplasowała się na miejscach 9-16. W kategorii „trójek” MOSiR Kętrzyn reprezentowały trzy drużyny:
MKS MOSiR Kętrzyn 1 (Oliwia Lisek, Wikotria Sachryń, Iga Dogiel i Klaudia Konarska) uplasował się na miejscach 5-8,
MKS MOSiR Kętrzyn 2 (Anastazja Koch, Wikotria Lizurej, Amelia Marko i Magda Korpalska) zajął miejsce 2,
MKS MOSiR Kętrzyn 3 (Iga Dębska, Emila Czumaj, Amelia Kordala i Maja Wojciechowska) uplasował się na miejscach 9-16

W kateogorii „czwórek” MKS MOSiR Kętrzyn 1 (Julka Sucharzewska, Weronika Obolewicz, Weronika Świderska, Klaudia Wojciechowicz, Ula Łapicka) uplasował się na miejscach 17-21, natomiast SET Wilkowo (zespół połączony z dziewczynami w Wilkowa) w składzie Massalska Klaudia, Siemaszko Pola, Wiktoria Makulus, Aniela Żukowska, Wiktoria Waszczak, Dominika Wanago, swój udział zakończył na etapie ćwierćfinału (miejsca 5-8).

Drugiego dnia swoje mecze rozgrywali chłopcy: „dwójki” – 22 drużyny, „trójki” – 8 zespołów i „czwórki” – 10 zespołów. Zarówno w „dwójkach”, jak i „czwórkach” wystąpił jeden zespół z Kętrzyna. W młodszej kategorii drużyna w składzie Kacper Sołowiej, Kacper Malicki uplasowała się na miejscach 9-16, zaś w „czwórkach” (Kacper Lipka, Adrian Czerniakowki, Szymon Zalewski, Wojtek Hrycenko, Paweł Majewski, Paweł Czerniakowski) na miejscach 5-8.

Zgodnie z regulaminem rozgrywek mini siatkówki Kinder+Sport 2015, wojewódzkie eliminacje składać się będą z trzech turniejów. Każdy zespół może wziąć udział w nie więcej niż 2 turniejach eliminacyjnych, natomiast awans do turnieju finałowego uzyska 8 najlepszych zespołów z każdej kategorii. Pierwszy turniej miał miejsce w Kętrzynie w dniach 28-29 marca. MKS MOSiR Kętrzyn, po turnieju w Węgorzewie, zakończył już swój udział w turniejach eliminacyjnych. Pewna awansu do Turnieju Finałowego, który odbędzie się 30 maja w Elblągu, jest drużyna MKS MOSiR Kętrzyn 2 w kategorii „trójek” dziewcząt. Duże szanse awansu mają również MOSiR Kętrzyn 1 w tej samej kategorii dziewcząt oraz drużyna w „czwórkach” chłopców, jednak oba zespoły muszą poczekać na rezultaty ostatniego turnieju eliminacyjnego w Lidzbarku Welskim.