Finał Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej

1730

W dniach 6-10 maja w kętrzyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Kazimierza Wielkiego trwała zacięta walka o tytuł Mistrza Polski Kadetów w Piłce Siatkowej.

DZIEŃ PIERWSZY

W pierwszym starciu zobaczyliśmy mecz AKS V LO Rzeszów – MMKS Maraton LNG Espadon Świnoujście, który po czterech setach wygrała drużyna z Rzeszowa. W drugim meczu z Grupy A zmierzyły się drużyny RCS Czarni Radom i KS Jastrzębski Węgiel. Drużyna z Jastrzębia zdroju okazała się bezkonkurencyjna i wygrała trzy sety z rzędu.

Wyniki z grupy A

AKS V LO Rzeszów – MMKS Maraton LNG Espadon Świnoujście
3:1 (25-20, 25-27, 25-10, 25-16)
MVP: Łukasz Drążek (AKS V LO Rzeszów)

RCS Czarni Radom – KS Jastrzębski Węgiel
0:3 (19-25, 14-25, 18-25)
MVP: Adam Kącki (KS Jastrzębski Węgiel)

W pierwszym meczu Grupy B UMKS MOS Wola Warszawa zdominowała przeciwników na parkiecie i ostatecznie pokonało UKS SMS Joker Piłę 3:0.

UMKS MOS Wola Warszawa – UKS SMS Joker Piła
3:0 (25-19, 25-15, 25-17)
MVP: Jakub Szymański (UMKS MOS Wola Warszawa)

Po trzecim meczu pierwszego dnia finałowych rozgrywek odbyło się oficjalne otwarcie zawodów. W ceremonii udział wzięli między innymi: Paweł Papke (Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej), Krzysztof Hećman (Burmistrz Miasta Kętrzyn), Wioletta Śląska-Zyśk (Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego) oraz Jerzy Mróz (Prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Siatkowej).

– Bardzo cieszę się, że młodzieżowe mistrzostwa Polski po raz trzeci odbywają się w Kętrzynie. Dziękuję Burmistrzowi za wspaniałą organizację turnieju. Wszystkim zespołom życzę zaciętej rywalizacji w sportowej atmosferze, a w przyszłości żebyście zostali kolejnymi Winiarskimi, Wlazłymi czy Zagumnymi – powiedział prezes PZPS, Paweł Papke.  

– Witam wszystkich w Kętrzynie. Jestem bardzo zadowolony, że Polski Związek Piłki Siatkowej po raz kolejny nam zaufał i powierzył organizację mistrzostw. Postaramy się nie zawieść i tym razem. Siatkówka w Polsce przeżywa ostatnio duży rozkwit. Życzę wam jak największych sukcesów. Liczę, że niedługo i wy zostaniecie mistrzami świata. Bawcie się dobrze w Kętrzynie – powitał zawodników Burmistrz Kętrzyna Krzysztof Hećman.

Po oficjalnym otwarciu mistrzostw na kibiców czekał ostatni mecz z grupy B rozegrany pomiędzy MKS MDK Varsovia Warszawą a Trefl Gdańskiem SA. Obie drużyny z zacięciem walczyły o wygraną o której w ostateczności zdecydował tie-break kiedy to warszawska drużyna ostatecznie pokonała rywala z pomorza.

MKS MDK Varsovia Warszawa – Trefl Gdańsk SA
3:2 (23-25, 25-19, 17-25, 25-21, 15-13)
MVP: Maciej Walesek (MKS MDK Varsovia Warszawa)

DZIEŃ DRUGI

7 maja po raz kolejny spotkaliśmy się o godzinie 10.00, aby zobaczyć zmagania najlepszych kadetów o tytuł Mistrza Polski w piłce siatkowej.
Na pierwszym meczu Grupy A do starcia stanęły MMKS Maraton Świnoujście/ LNG Espadon Świnoujście i KS Jastrzębski Węgiel, który w bezkonkurencyjnie pokonał drużynę ze Świnoujścia.
Drugi mecz z Grupy A zakończył się również po 3 setach na korzyść AKS V LO Rzeszowa grającego z RCS Czarnymi Radom.

Wyniki z grupy A
MMKS Maraton Świnoujście/ LNG Espadon Świnoujście i KS Jastrzębski Węgiel
0:3 (23-25, 19-25, 23-25)
MVP: Karol Redyk (KS Jastrzębski Węgiel)

AKS V LO Rzeszów – RCS Czarni Radom
3:0(25-14, 25-19, 25-21)
MVP: Adam Kącki (KS Jastrzębski Węgiel)

O godzinie 15.00 rozpoczęły się rozgrywki drużyn z Grupy B. Dużych emocji dostarczył mecz UKS SMS Joker Piła z Trefem Gdańskiem SA, o którego wyniku zadecydował tie-break wygrany przez drużynę z Gdańska.
Ostatnim meczem wczorajszego dnia były zmagania dwóch drużyn z Warszawy. Lepsza okazała się MOS Wola Warszawa pokonując w trzech setach MKS MDK Varsovię Warszawę.

Wyniki z grupy B
UKS SMS Joker Piła – Trefl Gdańsk SA
2:3 (17-25, 25-20, 25-15, 22-25, 14-16)
MVP: Szymon Jakubiszak (Trefl Gdańsk)

UMKS MOS Wola Warszawa – MKS MDK Varsovia Warszawa
3:0(25-14, 25-20, 25-14)
MVP: Mateusz Rećko (UMKS MOS Wola Warszawa)

 DZIEŃ TRZECI

Trzeci dzień Mistrzostw Polski Kadetów w Piłce Siatkowej dostarczył nam ogrom emocji – wiemy już, że AKS V LO Rzeszów, Jastrzębski Węgiel, UMKS MOS Wola Warszawa i MKS MDK Varsovia Warszawa zagrają w półfinałach mistrzostw.

Pierwszy mecz rozegrany o godzinie 10.00 był walką o trzecie miejsce w Grupie A. Do starcia stanął RCS Czarni Radom z MMKS Maratonem LNG Espadon Świnoujście. Ostatnia drużyna odwróciła złą passę z poprzedniego dnia nie dając przeciwnikom szans na wygranie ani jednego seta.

Następnymi zmaganiami była walka o pierwsze miejsce w grupie pomiędzy Jastrzębskim Węglem a AKS V LO Rzeszów. Zespół z Rzeszowa zwyciężył pierwsze dwie odsłony, jednak trzeci set należał już do drużyny z Jastrzębia Zdroju. O wszystkim zadecydował ostatni – czwarty set w którym drużyna z Podkarpacia ostatecznie zwyciężyła z rywalem.

Wyniki z grupy A
RCS Czarni Radom z MMKS Maratonem LNG Espadon Świnoujście
0:3 (23:25, 19:25, 19:25)
MVP: Marek Subocz

Jastrzębski Węgiel – AKS V LO Rzeszów
1:3 (15:25, 19:25, 25:13, 17:25)
MVP: Michał Marszałek


W pierwszym meczu Grupy B od pierwszego zdobytego punktu kibice mieli świadomość tego, kto wygra starcie. MKS MDK Varsovia Warszawa bezkonkurencyjnie pokonało Jokera Piłę nie pozwalając rywalom na zdobycie przynajmniej 20 punktów w którymkolwiek z trzech rozegranych setów.

Ostatni mecz Grupy B przyniósł nam niesamowitych wrażeń, Początkowo przeważał Trefl Gdańsk jednak UMKS MOS Wola Warszawa po przegranej pierwszej części rozgrywki, przejęła przewagę i w ostateczności zdominowała pomorską grupę.

Wyniki z grupy B
MKS MDK Warszawa – Joker Piła
3:0 (25:14, 25:18, 25:11)
MVP: Karol Borkowski

Trefl Gdańsk – UMKS MOS Wola Warszawa
1:3 (25:23, 17:25, 19:25, 16:25)
MVP: Daniel Grzymała

DZIEŃ CZWARTY

Pierwszym sobotnim meczem była walka o 7 miejsce pomiędzy RCS Czarni Radom Jokerem Piłą. Starcie przebiegło od początku do końca przewagą drużyny z Radomia.
Dzisiaj mieliśmy dobre przyjęcie i miałem większe pole manewru na rozegraniu, grałem częściej środkiem, i zawodnicy z drugiej strony siatki się trochę gubili. Na finał przyjechaliśmy bez naszego najlepszego zawodnika, który doznał kontuzji, więc graliśmy bez lidera, który ciągnie nam zawsze grę. Na szczęście zakończyliśmy te finały wygranym meczem – powiedział MVP meczu Paweł Zbrojewski.
RCS Czarni Radom – Joker Pila
3:0 (27:25, 25:16, 25:22)
MVP: Paweł Zbrojewski


Mecz o piąte miejsce pomiędzy MMKS Maraton LNG Espadon Świnoujście a Treflem Gdańsk przez pierwsze dwa sety przebiegał na wyrównanym poziomie z korzyścią na stronę pomorskiej grupy. Sytuacja odwróciła się na korzyść Espadonu w trzeciej części rozgrywek, jednak w ostateczności 5 miejsce w finale przypadło Treflowi Gdańsk
Chcieliśmy awansować do czwórki, aby bić się tutaj o medale i zostać na turnieju do końca. Wydaje mi się, że trochę przespaliśmy pierwszy mecz. Gdybyśmy wygrali z MDK-iem 3:2 prawdopodobnie gralibyśmy o medale. Decydujący był dla nas mecz z MOS-em, ale to bardzo dobra drużyna i przede wszystkim brakowało nam końcówek. Do każdego meczu przygotowywaliśmy się solidnie i w każdym secie walczyliśmy do końca. Niestety nie udało się znaleźć w strefie medalowej, musimy się zadowolić piątym miejscem – Mariusz Łobacz, trener Trefla Gdańsk.
MMKS Maraton LNG Espadon Świnoujście – Trefl Gdańsk
1:3 (21:25, 25:22, 12:25, 21:25)
MVP: Maciej Ptaszyński


Pierwszy mecz półfinałowy od pierwszego momentu dał do zrozumienia, która drużyna stanie w walce o finał. AKS V LO Rzeszów bezkonkurencyjnie pokonało MKS MDK Warszawę trzema setami. Najbardziej emocjonującym był trzeci set, w którym Warszawiacy próbowali odrobić straty z poprzednich części meczu – po kilku piłkach setowych obydwu drużyn szala zwycięstwa przeszła na stronę Rzeszowian.
Dwa pierwsze sety poszły pod nasze dyktando i nie daliśmy kolegom z Warszawy żadnych szans. W trzecim secie przeciwnicy postawili o wiele wyższe warunki, a my może zapomnieliśmy o koncentracji. Myśli uciekały już do finału. Na szczęście udało nam się w końcówce wygrać. Teraz musimy trochę odpocząć i jutro wyjdziemy bojowo nastawieni i mamy nadzieję, że wyjdziemy z tego finału zwycięsko – powiedział zawodnik AKS V LO Rzeszów, Michał Marszałek.
AKS V LO Rzeszów – MDK Warszawa
3:0 (25:12, 25:14, 33:31)
MVP: Marcin Karakuła


Drugi półfinał przyniósł zaciętą walkę o zwycięstwo pomiędzy UKMS MOS Wolą Warszawą a Jastrzębskim Węglem. W pierwszych dwóch setach prowadziła drużyna z Jastrzębia Zdroju kolejne dwa należały do MOS’u Woli. O ostatecznym wyniku zadecydował tie-break, który wygrała UMKS MOS Wola Warszawa.
Pomimo słabego początku później pokazaliśmy już klasę i zdołaliśmy pokonać Jastrzębski Węgiel. Jesteśmy drużyną, która na emocjach gra znacznie lepiej. Przed nami ciężki mecz w finale. Jutro musimy dać z siebie 100%. Graliśmy ze sobą dwa lata temu w finale młodzika. Wtedy oni wygrali, teraz my będziemy chcieli się zrewanżować – zapewniał Mateusz Rećko, siatkarz UMKS MOS Wola Warszawa.
UMKS MOS Wola Warszawa – Jastrzębski Węgiel
3:2 (22:25, 22:25, 25:17, 25:14, 15:13)
MVP: Marcin Jaskuła

FINAŁ

Do turnieju wystartowało osiem drużyn. Po rozgrywkach grupowych odpadły drużyny Czarnych Radom, MMKS Maraton Świnoujście, Trefl Gdańsk i Jokera Piła. Zaskoczeniem mógł wydawać się awans obu drużyn z Warszawy, jednak faworytów upatrywano w Jastrzębskim Węglu i AKS V LO Rzeszów.W sobotę miłą niespodziankę sprawili siatkarze UMKS MOS Wola Warszawa, którzy ograli Jastrzębski Węgiel (3:2) i awansowali do finału. W drugim spotkaniu półfinałowym siatkarze z Rzeszowa pokonali MKS MDK Warszawa (3:0).

W niedzielę mecz o 3. miejsce rozstrzygnął się dopiero po tie breaku. Brązowy medal zdobyli młodzi siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Mecz o złoty medal miał kilka zwrotów akcji. Ostatecznie bezpośredni narybek aktualnego Mistrza Polski, Asseco Resovii Rzeszów pokonał team z Warszawy w zdecydowanie najlepszym meczu turnieju (3:1). Tym samym Mistrzem Polski Kadetów A.D. 2015 został AKS V LO Rzeszów.

Mistrzowski poziom utrzymali także organizatorzy i kibice, którzy podobnie jak zawodnicy dali z siebie naprawdę wszystko. Miejmy nadzieję, że kolejny turniej w Kętrzynie na tym szczeblu to tylko kwestia czasu.

WYNIKI MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH O MIEJSCAmecz o VII miejsce
RCS Czarni Radom – UKS SMS Joker Piła
3:0 (27-15, 25-16, 25-22)
MVP: Paweł Zdrojewski (RCS Czarni Radom) mecz o V miejsce
MMKS Maraton LNG Espadon Świnoujście – Trefl Gdańsk SA
1:3 (21-25, 25-22, 12-25, 21-25)
MVP: Maciej Ptaszyński (Trefl Gdańsk SA)I mecz półfinałowy
AKS V LO Rzeszów – MKS MDK Varsovia Warszawa
3:0 (25-12, 25-14, 33-31)
MVP: Marcin Karakuła (AKS V LO Rzeszów)II mecz półfinałowy
KS Jastrzębski Węgiel – UMKS MOS Wola Warszawa
2:3 (25-22, 25-22, 17-25, 14-25, 15:13)
MVP: Marcin Jaskuła (UMKS MOS Wola Warszawa)mecz o III miejsce
MKS MDK Varsovia Warszawa – KS Jastrzębski Węgiel
2:3 (14-25, 19-25, 25-19, 26-24, 11-15)
MVP: Bartosz Makoś (KS Jastrzębski Węgiel)mecz o I miejsce
AKS V LO Rzeszów – UMKS MOS Wola Warszawa
3:1 (24-26, 25-23, 30-28, 25-21)
MVP: Sławomir Busch (AKS V LO Rzeszów)


NAGRODY INDYWIDUALNE
Najlepszy atakujący – Mareusz Rećko (UMKS MOS Wola Warszawa)
Najlepszy blokujący – Jakub Abramowicz (MKS MDK Varsovia Warszawa)
Najlepszy broniący – Marcin Jaskuła (UMKS MOS Wola Warszawa)
Najlepiej zagrywający – Michał Marszałek (AKS V LO Rzeszów)
Najlepiej przyjmujący – Sławomir Busch (AKS V LO Rzeszów)
Najlepiej rozgrywający – Marcin Karakuła (AKS V LO Rzeszów)
MVP – Michał Marszałek (AKS V LO Rzeszów)


KLASYFIKACJA KONCOWA
I MIEJSCE: AKS V LO Rzeszów
II MIEJSCE: UMKS MOS Wola Warszawa
III MIEJSCE: KS Jastrzębski Węgiel
IV MIEJSCE: MKS MDK Varsovia Warszawa
V MIEJSCE: Trefl Gdańsk SA
VI MIEJSCE: MMKS Maraton LNG Espadon Świnoujście
VII MIEJSCE: RCS Czarni Radom
VIII MIEJSCE: UKS SMS Joker Piła

stopka sponsorzy strona