BCB MOSiR Kętrzyn zremisowało w Giżycku

2023

W sobotę 4 marca odbyła się w Giżycku druga kolejka  II Polskiej Ligi Bilardowej. Nasza drużyna najmłodszych kętrzyńskich zawodników Bałtyckiego Centrum Bilardowego MOSiR III Kętrzyn pod opieką instruktorów Łukasza Niemczyka oraz Krystiana Kosika zremisowała na wyjeździe z KSGSB Giżycko 3:3. W pierwszym meczu giżycczanie pokonali naszą drużynę  2:1, lecz w drugim ulegli kętrzynianom 1:2. Liga bilardowa w Giżycku odbyła się po raz pierwszy. Uroczystej inauguracji dokonał  zaproszony na mecz Burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz. Cała nasza drużyna młodych, mających zaledwie od 11 do 15 lat utalentowanych bilardzistów poczyniła bardzo duże postępy i z bardziej doświadczonymi zawodnikami grała jak równy z równym. Nikt się nie spodziewał takiego rezultatu meczu a było blisko zwycięstwa.

W skład drużyny wchodzą zawodnicy: Adam Biernat, Bartosz Jęndruszczak, Mateusz Kopeć, Szymon Kupis, Jakub Łopacki,  Michał Popławski, Maciej Sieniakowski, trenerzy: Łukasz Niemczyk, Mirosław Kopeć. Wyniki poszczególnych meczy dostępne są na stronie internetowej Polskiego Związku Bilardowego.