Granica lepsza od Soccera w turnieju o Puchar Burmistrza Kętrzyna

2088

Upalna pogoda towarzyszyła uczestnikom Turnieju o Puchar Burmistrza Kętrzyna w piłce nożnej. Wzięło w nim udział osiem drużyn dzieci z rocznika 2009 i młodszych. Po dwie drużyny wystawiły Granica Kętrzyn i Soccer Kętrzyn, a stawkę uzupełniły MKS Korsze, Orlęta Reszel, Gol Giżycko i Mini Soccer Mrągowo.
W finale zagrały dwa kętrzyńskie zespoły. Minimalnie, bo 2-1 zwyciężyła Granica Kętrzyn pod wodzą Tomasza Bobrowskiego, który niestety musiał opuścił swoich podopiecznych, bo czekała go gra w seniorskiej drużynie Granicy w Białej Piskiej. Przegrani z bratobójczym pojedynku finałowym – młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej Soccer Kętrzyn musieli zadowolić się drugim miejscem. W meczu o trzecie miejsce Mini Soccer Mrągowo pokonał MKS Korsze 5-1.
Rozdano również nagrody indywidualne. Najlepszym strzelcem turnieju został Dominik Szyszka-Wojtków (Soccer Kętrzyn), zdobywca 14 bramek. Bramkarzem turnieju wybrano Antoniego Wernera (Granica Kętrzyna), a najlepszym zawodnikiem turnieju został piłkarz Orląt Reszel Piotr Duszak.
Nie zawiedli, jak zwykle sędziowie Roman Kojtek i Sławomir Bućko, którzy wytrzymali atak słońca i przepracowali solidnie niemal 7 godzin.
Organizatorzy – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapowiada kolejne turnieje dzieci, bo jak twierdzi Krzysztof Krupienik nie ma nic lepszego niż organizowanie takich turniejów dla przyszłych gwiazd polskiej piłki. Już w czerwcu kolejna edycja turnieju i już dzisiaj organizatorzy zapraszali kolejne zespoły do udziału w rozgrywkach.
Aneta Janczuk, dyrektor MOSiR podziwia zawodników i kibiców za wytrwałość. Młodzi piłkarze musieli zmagać się z rywalami i upalną pogodą, a kibice zdzierali gardła, by pomóc zawodnikom swoich drużyn.
Nie zawiedli też kibice, którzy tłumnie zjawili się na boisku przy ul. Kazimierza Wielkiego. Doping zorganizowanych grup poszczególnych drużyn pomagał młodym piłkarzom w kolejnych akcjach na boisku. Rodzice najmłodszych piłkarzy podkreślają znakomitą atmosferę w drużynach i obiecują dalsze wsparcie dla trenerów i klubów. Szczególne podziękowania i słowa uznania usłyszałem pod adresem Tomasza Bobrowskiego, który zdaniem rodziców jest urodzonym trenerem ze znakomitym kontaktem z dziećmi. Nazwiska kilku zawodników, którzy pojawili się na boisku kętrzyńskiego MOSiR-u już powinny trafić do kajetów skautów.
jz

WYNIKI:
Finał: Granica I Kętrzyn – Soccer I Kętrzyn 2-1
Mecz o 3 miejsce: Mini Soccer Mrągowo – MKS Korsze 5-1
Mecz o 5 miejsce: Orlęta Reszel – GOL Giżycko 6-1
Mecz o 7 miejsce: Soccer II Kętrzyn – Granica II Kętrzyn 3-1

OSTATECZNA KOLEJNOŚĆ:
1 Granica I Kętrzyn
2 Soccer I Kętrzyn
3 Mini Soccer Mrągowo
4 MKS Korsze
5 Orlęta Reszel
6 GOL Giżycko
7 Soccer II Kętrzyn
8 Granica II Kętrzyn